Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Ohlasy na Festival Exportu 2016 byly velice příznivé

Ohlasy na Festival Exportu 2016 byly velice příznivé
zdroj: tisková zpráva

Ve dnech 15. -16. 6. 2016 se v Křižíkových pavilonech pražského Výstaviště uskutečnil již čtvrtý ročník úspěšné akce s názvem Festival Exportu 2016 zaměřené na podporu a rozvoj exportu a mezinárodní obchodní spolupráce. 

V rámci expozičního programu, cyklu přednášek a B2B setkání se zde prezentovalo více než 80 subjektů ze 33 zemí světa. Účastníci Festivalu měli jedinečnou příležitost dozvědět se více o kulturních zvyklostech i gastronomii jednotlivých zemí. Festival Exportu 2016 byl slavnostně zahájen prezidentem republiky Milošem Zemanem, jemuž sekundovali ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, náměstek ministra zahraničních věcí a Martin Tlapa a generální ředitel České exportní banky Karel Bureš. Ohlasy na letošní ročník Festivalu Exportu byly více než příznivé.

Ve dnech 15. a 16. června 2016 se Křižíkových pavilonech pražského Výstaviště konal již čtvrtý roční úspěšné akce s názvem Festival Exportu 2016, jejímž cílem bylo podpořit české společnosti v navázání mezinárodní obchodní spolupráce.

DSC_7727 zdroj: tisková zpráva

Této exportně zaměřené akce, která se konala pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, se v rámci firemních prezentací, přednášek a B2B setkání zúčastnilo více než 80 subjektů ze 33 zemí světa. Ve dvou dnech ji navštívilo více než 700 účastníků, kteří zde získali aktuální informace důležité pro export a mezinárodní obchod, poradenství a kontakty důležité pro úspěšný export, okamžité obchodní příležitosti i náhled na umění a gastronomii jednotlivých světadílů. Ohlasy na Festival Exportu 2016 byly více než příznivé. Níže uvádíme některé z nich:

Doc. Ing. Pavel Švejda, CSc., FEng., člen řídící rady sdružení CzechInno k Festivalu Exportu 2016 dodává: „Měl jsem čest zahájit jménem sdružení CzechInno letošní 4. ročník Festivalu Exportu a přivítat prezidenta České republiky Miloše Zemana, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapu, velvyslankyně a velvyslance zúčastněných zemí a další účastníky této významné akce na podporu exportu.

Potěšilo mne, že se letošního Festivalu podruhé zúčastnil prezident Miloš Zeman. Ten poprvé přijal záštitu nad Festivalem. Ve svém úvodním vystoupení oslovil tuzemské a zahraniční vystavovatele a další účastníky. Vyjádřil se k makroekonomickým a mikroekonomickým souvislostem exportu, pozornost věnoval rovněž kurzu naší koruny.

Přínosné bylo setkání prezidenta Zemana s některými účastníky Festivalu, představiteli vystavujících firem, rektorem a třemi velvyslanci ze zemí, které se zúčastnily všech čtyř dosud pořádaných Festivalů exportu v letech 2013 -2016“.

„Jako již tradičního partnera CzechInno při pořádání Festivalu Exportu nás velmi těší sledovat každoroční rozvoj této akce, která podporuje mezinárodní obchod a zvyšování povědomí o podnikatelských podmínkách, které panují v jednotlivých zemích mimo Evropskou unii. Festival je zcela unikátní svou atmosférou skládající se z mozaiky ekonomických a podnikatelských informací, ale i kulinářských a kulturních vjemů, která je výbornou kulisou pro výměnu informací, neformální schůzky a navazování spolupráce mezi zástupci podnikatelské sféry, pracovníky organizací pro podporu exportu a mezinárodní spolupráce, zahraničními diplomaty a tuzemskými politiky.“, komentuje účast na Festivalu Exportu Petr Hladík z Enterprise Europe Network.

DSC_7759 zdroj: tisková zpráva

„Festival Exportu CZ podporujeme od jeho prvního ročníku, protože jde o akci, která velmi efektivně podporuje mezinárodní obchodní výměnu, pomáhá aktivizovat české firmy při vývozu do nových teritorií a Česká exportní banka plní úlohu státem podpořeného financování pro české exportéry.“ komentuje účast České exportní banky na projektu její generální ředitel Karel Bureš.

Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR  k tomu dodává:„ Byl to zatím nejlepší ročník Festivalu Exportu. Výborná akce, kde se mají možnost potkat diplomaté, podnikatelé, ministři a všichni ti, kteří reprezentují Českou republiku na mezinárodním dvorku. Líbí se mi, že to není jen o plácání po ramenou, ale že se někdy i ostře diskutuje o koncepci naší exportní politiky, krocích ČNB nebo o bariérách a sankcích na zahraničních trzích. Ač sám příznivec slabé koruny, přece jen si z letoška odnáším bonmot pana prezidenta, že podhodnocený kurz vede k lenosti exportérů. Doufám jen, že se to nepotvrdí.“

„Jsem rád, že jsme mohli spolupracovat na akci podporující mezinárodní spolupráci, jako je Festival Exportu CZ. Výsledky projektů aplikovaného výzkumu, kterým dává TA ČR podporu, jsou i mezinárodně uplatnitelné a pomáhají v České republice výrazně generovat další investice s velkou přidanou hodnotou, a to jak ze strany českých, tak i zahraničních firem. Navíc skýtají i velký potenciál pro export. Právě proto TA ČR pomáhá řešitelům uplatňovat výsledky výzkumu a vývoje mimo jiné i skrze projekt „Podpora exportu výsledků výzkumu a vývoje.“ říká k zapojení do projektu předseda Technologické agentury ČR Petr Očko.

  DSC_7717 zdroj: tisková zpráva

„Jako mezinárodní faktoringová společnost zaměřená na financování exportu jsme se rozhodli být tam, kde se o podpoře exportu nejenom mluví, ale lze na místě i obchodní spolupráci dojednat. A to nám Festival Exportu svým konceptem a pestrou paletou zúčastněných zemí i firem bezezbytku umožnil“, říká Petr Pištěk, Obchodní ředitel v Bibby Financial Services.

„Podporovat Festival jako hlavní finanční partner tak budeme i v dalších letech“, doplňuje Petr Pištěk.

 „Byla to naše první zkušenost s podobnou událostí, a proto jsme byli spíše zvědaví, co nás čeká, než abychom měli nějaká očekávání.
Byli jsme příjemně překvapeni, jak celá akce probíhala a co vše se nám naskytlo. Musíme říci, že každý, kdo zavítal na Festival Exportu, tak si přišel na své. Za mě jsou to určitě noví budoucí obchodní partneři a nové kontakty, které nám pomůžou v zahraničních obchodech. Za kolegy mohu napsat, že ochutnávky z celého světa, doplněné dobrým pitím, byly taková ta třešnička celé akce. Těšíme na další ročník“, říká Lukáš Vlček z ARCgroup, s. r. o.

Účastníci Festivalu mohli všechny prezentované produkty ochutnat a navíc vyslechnout výklad z oblasti historie, výroby a nevšedních zajímavostí z řad odborníků společnosti Rumako.

„Velice si vážíme toho, že jsme se na Festivalu Exportu mohli podílet svoji přítomností a všem účastníkům představit naší společnost, která se zabývá dovozem zejména exkluzivních rumů z Dominikánské republiky Oliver & Oliver a dalších vynikajících destilátů z celého světa. Jsme také potěšeni, že se nám vzhledem k velkému a pozitivnímu ohlasu potvrdila výjimečnost všech našich produktů a těšíme se na další setkání při podobných akcích!“ Ing. Jan Končel – Premium Customer Relationship Manager

Společnost Two Sales Brewing, s.r.o. dodává: „Na Festival Exportu CZ 2016 jsme vyrazili bez očekávání možných pozitivních výsledků, nicméně již po prvních hodinách účasti se toto očekávání změnilo v pracovní nadšení. Organizace, účastníci a vnímavé chování i jednání partnerských a zúčastněných stran bylo velmi profesionální a každý jednotlivý účastník byl velmi otevřený k diskuzi a k následné případné spolupráci. Za Two Tales Brewing s.r.o. hodnotíme akci jako VELMI vydařenou s výsledkem otevřených nových partnerských vztahů.“

 „Když jsme se přihlásili na Festival Exportu 2016, nevěděli jsme, co od této akce jako společnost nabízející softwarové služby, můžeme očekávat. Věděli jsme, že zde bude možnost získat zajímavé kontakty pro rozvoj našeho podnikání, ale zároveň jsme měli trochu strach, že sem zkrátka nepatříme a akce je určena spíše exportérům piva a vína. S výsledkem naší účasti na Festivalu jsme ale byli nadmíru spokojeni. Získali jsme další obchodní partnery, potenciální zákazníky a mnoho rad týkajících se exportu do zahraničí. I IT firmám proto můžeme tuto akci doporučit a příští rok se rádi zúčastníme znovu“, říká Martina Rosenkrancová ze společnosti X-Center, s.r.o.

„Děkujeme za příležitost zúčastnit se Festivalu Exportu. Podobná akce je u nás nezbytná .Myslím si, že ČR musí hledat vlastní exportní snahy do světa“, říká Jan Sova ze společnosti Workswell s.r.o.

„Svou účastí na Festivalu Exportu CZ jsem získal přístup ke zcela exkluzivním mezinárodním kontaktům, se kterými mohu okamžitě rozvinout další spolupráci,“ říká zástupce hlavního partnera projektu pro právní služby Richard Gürlich. „Tuto akci proto mohu doporučit všem, kdo mají zájem o rozšíření svého byznysu za hranice České republiky a současně i Evropy do celého světa.“

Festivalu Exportu CZ 2016 se v jeho dvou dnech zúčastnilo více než 700 účastníků z celkem 48 zemí celého světa. Příští ročník Festivalu Exportu CZ 2017 je naplánován na 14. – 15. 6. 2017.

Zdroje:
Inzerce