Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Odkopnutý Michal David: Proč já a ne třeba Lucie Bílá?

Odkopnutý Michal David: Proč já a ne třeba Lucie Bílá?
Placeholder | zdroj: Archiv

V povolební agónii se ČSSD začala zbavovat všeho, co její neúspěch mohlo zavinit. Odnesl to i Michal David, který se v rozhovoru pro týdeník Instinkt diví, proč právě o něm se mluví jako o normalizačním zpěvákovi.

Jedním z doporučení, které ČSSD po volbách dostala, bylo i to od agentury CSG, aby se odstřihla od všeho, co navozuje dojem komunistické normalizace, a výslovně přitom zmínila zpěváka Michala Davida. „Zrovna mladej Slávek Jandák, kterej vlastní agenturu, která to napsala ... Jestli jeho táta není normalizační herec, tak už nevím. Divím se, že zrovna ten to takhle rozvíří," bere David útok na sebe i jako součást války v sociální demokracii mezi bývalými a novými.

Nechápe, proč má on nálepku normalizačního zpěváka a ne třeba Lucie Bílá. „Za komunismu zpívala jako o život, tak proč se o ní tak nemluví? Paní Hegerová zpívala pro ODS. Vždyť ale ona byla taky normalizační zpěvačka. Všichni, kdo v té době zpívali, byli normalizační umělci," říká v rozhovoru pro týdeník Instinkt David, jemuž se vyčítá především píseň Poupata pro spartakiádu.

Celý článek najdete na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma