Dnes je čtvrtek 7. července 2022., Svátek má Bohuslava
Počasí dnes 12°C Dešťové přeháňky

Odborář: Dejme prostor ´úchylům´ z vlády. Bude defenestrace

Odborář: Dejme prostor ´úchylům´ z vlády. Bude defenestrace
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Přestřelka nadávek. K ní dochází mezi pravicovými politiky a odboráři. Za projevy na víkendové demonstraci dostali odboroví předáci a demonstranti nálepku "nenávistné lůzy", horší, než ultrapravicoví extremisté. Odboráři kontrují výroky, které si pravice za rámeček nedá.

"Jánošíci dvacátého prvního století vyzývali ke vzpouře. Projevy extrémní levice nahrávají k fašizaci a vzrůstu napětí ve společnosti. Hrozit poslancům parlamentu likvidací je nepřijatelné. Ať všichni drží hubu." Podobné reakce jsou slyšet od politiků pravicové vládní koalice na odboráře a jejich projevy na víkendové demonstraci. Nicméně odboráři si to nenechali líbit a také se zformovali k soustředěné palbě.

„Blázni, ať jdou k Chocholouškovi," míní předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil. „Krysy vyrostlé z malých myšek," volá předák Jaromír Dušek.

Případy pro Chocholouška a úchylové, zralí na defenestraci

„S blázny se nemá cenu bavit," hodnotí pro ParlamentníListy.cz předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. „Jestli je někdo lůza, tak jsou to oni. Veřejnost, která na demonstraci přišla, žádnou lůzou není. Měli by si dávat bacha na takovéto výrazy. Jen to přilévá oleje do ohně. Oni jsou opravdu zralí, aby odjeli k psychiatrovi Chocholouškovi," používá imaginární postavu docenta Chocholouška z filmu „Jáchyme, hoď ho do stroje!" v reakci Zavadil.

To redakcí oslovený předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek je tradičně ještě drsnější. „Bylo by dobré dát těmhle úchylům co největší prostor. Všichni slušní lidé, kteří už toho mají plné zuby, by se opravdu naštvali a k defenestraci by došlo. A doufám, že nikde nemají hnůj pod okny, aby to nebylo tak měkké přistání," přitvrzuje.

Celý článek na ParlamentniListy.cz