Dnes je středa 20. ledna 2021., Svátek má Ilona
Počasí dnes -1°C Oblačno

Oberfalzer: Nechci, aby v Česku byly kostelíky zastíněny minarety

Oberfalzer: Nechci, aby v Česku byly kostelíky zastíněny minarety
zdroj: Archiv

ParlamentníListy.cz se zeptaly senátora ODS Jiřího Oberfalzera, který do České republiky před časem zval euroskeptického antiislamistického a pravicově liberálního nizozemského politika Geerta Wilderse, na to, co si myslí o jeho úspěchu v nizozemských parlamentních volbách.

Jeho úspěch vypovídá o tom, o čem jsem již dříve mluvil. Občané hlásící se ke kulturním a náboženským tradicím Evropy začínají mít strach z přílivu málo přizpůsobivých etnik, která přicházejí do Evropy za materiálním blahobytem, ale chovají se často jako pan domácí spíše než jako host," řekl ParlamentnímListům.cz senátor ODS Jiří Oberfalzer.

Wilders není extrémista

Oberfalzer se nedomnívá, že by byl Wilders extrémistou, jak o něm píšou některá média. „Některé jeho výroky jsou tak provokativní, že se pohybují na samém okraji přípustnosti korektní demokratické debaty, ale to co prakticky navrhuje, není zas tak daleko od některých záměrů, které prosakují ve veřejné debatě třeba ve Francii. Požadavek na rozumnou regulaci imigrace není sám o sobě extrémní. Žádat, aby přistěhovalci prokázali určitou míru znalosti našeho kulturního prostředí a respektu k našemu stylu života a našim hodnotám, to také není nic extrémního," míní Oberfalzer.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,120 26,200
USD 21,510 21,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma