Novým mluvčím ODS bude Tomáš Bartovský, který dříve mluvil za MPO

- Aktuality autor: red

Novým mluvčím ODS a vedoucím její mediální sekce bude od poloviny srpna bývalý mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Tomáš Bartovský. Nahradí Martina Kupku, který se stal v polovině července mluvčím vlády. ODS to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Dvaatřicetiletý Bartovský byl mediální tváří MPO v době, kdy úřad vedl Martin Říman. Ten nyní spolupracuje s Nečasem jako jeho poradce. Bartovský byl mluvčím MPO od roku 2006, letos v lednu ale z ministerstva odešel do soukromé sféry.

"S grémiem ODS jsem se dohodl na spolupráci v době, kdy nás čekají senátní a komunální volby. Rád bych přispěl tomu, aby ODS dále posilovala jako moderní politická strana s otevřenou a kvalitní komunikací. Nyní ukončuji spolupráci v soukromé sféře a naplno se práci mluvčího budu věnovat od 16. srpna," uvedl v dnešní tiskové zprávě Bartovský.

Bartovský vystudoval obor Mediální studia na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Od roku 2002 působil v Poslanecké sněmovně, kde měl jako konzultant Parlamentního institutu na starost komunikační strategii dolní komory českého parlamentu.

ODS koncem června o pozici svého mluvčího jednala také s bývalým politickým reportérem televize Nova Vladimírem Keblúškem. Ten předtím opustil televizi Nova kvůli personálním změnám v redakci, v jejichž rámci televize propustila několik redaktorů zpravodajství. Po odchodu Kupky a jeho zástupce Jakuba Stadlera na úřad vlády si ale občanští demokraté jako svého nového prostředníka v komunikaci s médii vybrali Bartovského.

Tagy: ODS mluvčí

Zdroje: ČTK