Noční vlci opustili Vídeň a míří do Německa

- Aktuality autor: pal

Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci se v neděli vydali směrem z Vídně do Německa. Jejich první zastávkou by měl být Mnichov nebo Norimberk. Německé a rakouské úřady ale hlásí, že přejezd ruských motorkářů na své území zatím nezaznamenaly. 

Motorkáři ze skupiny Noční vlci mají spoustu příznivců, kteří je doprovázejí

Motorkáři ze skupiny Noční vlci mají spoustu příznivců, kteří je doprovázejí,zdroj: facebook.com

Část skupiny Noční vlci opustila Vídeň v neděli krátce po půl deváté ráno a míří do Německa, kde plánují zastávku v Mnichově. Německý deník Bild ale uvedl, že motorkáři plánují zastavit se nejdřív v Norimberku, kde od roku 1927 pořádala NSDAP svoje stranické sněmy a kde se po válce konal soud s nacistickými pohlaváry.

Podle původních plánů mají motorkáři pokračovat přes Prahu do saského Togau, kde se na konci války setkala americká a sovětská armáda. Cesta Nočních vlků by pak měla skončit 9. května v Berlíně, kde chtějí ruští motorkáři oslavit 70 let od konce druhé světové války.

V sobotu vlci projeli Českem a Slovenskem, kde u památníků na Slavíně uctili oběti padlých vojáků Rudé armády. Do Vídně potom dorazilo asi dvacet motorkářů. Kromě Rusů mezi nimi byli i Maďaři, Rakušané a Slováci. Na Schwarzenberském náměstí položili věnec k pomníku padlých ruských vojáků. V Rakousku na ně čekalo asi 500 příznivců a zástupci ruské ambasády. 

Tagy: Německo Rakousko Noční vlci

Zdroje: ČTK