Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 23°C Polojasno

Noční drama v Brně. Výsledek? Velká koalice a na trůnu Onderka

Noční drama v Brně. Výsledek? Velká koalice a na trůnu Onderka
zdroj: tisková zpráva

Někteří jsou spokojeni, jiní jen těžko zakrývají zklamání a vztek. Takový je výsledek nočního tajného hlasování členů Klubu zastupitelů ODS v zastupitelstvu města Brna a členů Oblastní rady ODS Brno - město.

 

V obou případech hlasování vyznělo pro vznik velké koalice s ČSSD, což zcela vyřadilo plány poměrně početné skupiny vlivných členů ODS, kteří se pro Brno snažili vytvořit pravicové vedení ve spojení s KDU-ČSL a TOP 09, čímž by vítěznou ČSSD postavili do opozice a také zbavili postu primátora.

„Výsledek hlasování nebudu v tuto chvíli nijak komentovat," řekl pouze zjevně zklamaný a rozladěný Robert Kotzian, který měl jako lídr ODS šanci stát se novým primátorem a který spolu s krajským šéfem strany zastával post oponentů vzniku nejpohodlnější velké koalice se členy byť vítězné, ovšem ideologicky zcela odlišné strany.

Brno tedy s největší pravděpodobností čeká vládnutí velké koalice ČSSD s ODS. Po dvou týdnech váhání totiž místní ODS dala košem TOP 09 a lidovcům a přiklonila se k variantě koaliční spolupráce se sociální demokracií. Brněnským staronovým primátorem by tak znovu měl být Roman Onderka (ČSSD).

Celý článek na ParlamentniListy.cz