Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Nobelovka pro Kocába? Politici nechtějí věřit a považují to za žert

Nobelovka pro Kocába? Politici nechtějí věřit a považují to za žert
zdroj: Mediafax

Mnohým to muselo znít jako vtip. Příznivci Michaela Kocába chtějí navrhnout bývalého ministra a vládního zmocněnce pro menšiny a lidská práva na Nobelovu cenu míru. Českým politikům připadá, že se musí jednat o žert.

Nominační dopis pro exministra podepsali Kocábovi někdejší podřízení z Úřadu vlády, předseda Českomoravské psychologické společnosti Jaroslav Šturma, Kocábův spoluhráč z Pražského výběru Klaudius Kryšpín nebo předsedkyně Nadace Anny Politkovské a Asociace Židů z bývalého SSSR Victoria Poupko. Přidaly se i Tanja Lokšina, zástupkyně ředitele moskevské pobočky organizace Human Rights Watch či ruská aktivistka Světlana Gannuškina.

Dobrý vtípek

Čeští politici jsou šokováni, bez ohledu na to, zda patří k pravici nebo levici. Podobnou shodu například mezi ODS a KSČM asi nikdo nepamatuje.

„Když mi tahle informace pípla na mobilu, upřímně jsem se zaradoval. Určitě se totiž obnovila činnost předlistopadového nezávislého recesistického spolku Společnost za veselejší současnost. Nikoho jiného totiž takový vtípek nemohl napadnout," řekl ParlamentnímListům.cz poslanec ODS Jan Vidím.

Celý článek na ParlamentniListy.cz