Německá zbrojovka chce prodávat zbraně americkým civilistům

- Aktuality autor: roj

Německá zbrojovka Heckler & Koch vidí svou budoucnost ve zvýšení prodeje střelných zbraní civilistům ve Spojených státech. Vedou ji k tomu německá omezení vývozu zbraní na Blízký východ a to, že prodej Američanům je lukrativní byznys i přes snahu prezidenta Baracka Obamy omezit držení zbraní. 

Německá zbrojovka chce prodávat zbraně do Spojených států (ilustrační snímek)

Německá zbrojovka chce prodávat zbraně do Spojených států (ilustrační snímek),zdroj: Profimedia.cz

"Pokud nás politici nutí, abychom na Blízkém východě nevytvářeli prakticky žádné tržby, musíme hledat alternativy," uvedl většinový majitel podniku Andreas Heeschen, který vlastní 51 procent společnosti Heckler & Koch.

"Rozšíříme aktivity v rámci NATO a v rámci civilního obyvatelstva USA," dodal. Upozornil, že prodej zbraní civilistům v USA je velmi lukrativním podnikáním.

Společnost Heckler & Koch patří mezi nejznámější výrobce ručních střelných zbraní na světě a její útočná puška G36 představuje standardní výbavu řady armád. Jiná její útočná puška HK416 byla údajně použita k zabití šéfa teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina, napsala agentura Reuters.

Provozní zisk podniku se nicméně v loňském roce v důsledku restrikcí na vývoz na Blízký východ propadl na 25 milionů eur (676 milionů Kč) ze zhruba 60 milionů eur v předchozím roce.

Tagy: Německo zahraničí zbraně a munice

Zdroje: ČTK