Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Největší festival klubových kapel zná jména 56 vystupujících skupin

Největší festival klubových kapel zná jména 56 vystupujících skupin
Český pivní festival | zdroj: http://www.ceskypivnifestival.cz/

Od dnešního dne jsou známé kapely, které na ROCK’N’BEER FESTu vystoupí. Z celkového počtu 220 hudebních skupin přihlášených do soutěže z České a Slovenské republiky bylo vybráno internetovým hlasováním a hodnocením odborné poroty výsledných 56 kapel, které se během šestnácti dnů na ROCK’N’BEER FESTu představí. 

“Považuji za neuvěřitelný úspěch, že se do naší soutěže přihlásilo 220 kapel a ocenilo tím tak náš pokus dát šanci mladým a začínajícím kapelám představit se v rámci ROCK’N’BEER FESTu širšímu publiku. Jsem moc rád, že tuto myšlenku podpořily svou účastí v porotě i takové hudební osobnosti, jako je Lenka Dusilová nebo Michal Hrůza Na ROCK’N’BEER FESTu také osobně vystoupí a budou i sledovat jednotlivá vystoupení. Myslím, že to bude pro začínající muzikanty příjemný impulz,” zdůrazňuje nezpochybnitelný význam poroty ředitel Českého pivního festivalu Tomáš Král. 

Celých 53 dnů bylo hlasování na internetových stránkách otevřené pro všechny přihlášené kapely a stejný čas také poslouchala jednotlivé interprety odborná porota složená z následujících významných představitelů české hudební scény a zástupce pořadatele: Lenka Dusilová, Zlata Emily Kinská, Michaela Kožíšková-Maurerová, Michal Hrůza, Viktor Dyk, Honza Dědek, Daniel Andel, Michal Novák, Tomáš Král.

Zlatými hřeby jsou vystoupení členů poroty

V internetovém hlasování spolu s hlasováním na facebooku bylo skupinám fanoušky přiděleno rekordních 78 540 hlasů. Tímto byl sestaven žebříček kapel podle hlasování fanoušků. Po poslechu a obodování všech přihlášených interpretů sestavila odborná porota podobný žebříček. Ze spojení obou žebříčků bylo stanoveno finální pořadí celé soutěže. Prvních 47 kapel si na ROCK’N’BEER FESTu zahraje před několikatisícovým publikem. K nim devět členů poroty vybralo ještě devět divokých karet. Celkem během sedmnácti dnů vystoupí 56 klubových skupin.

Český pivní festival je pravidelnou přehlídkou desítek značek českých kvalitních piv. Jeho letošní šestý ročník proběhne od 16. 5. do 1. 6. 2013 bude vytvořen ve zbrusu novém hávu s předem připraveným zábavním programem. Novinkou je jedinečný hudební festival klubových kapel ROCK’N’BEER FEST. Zlatými hřeby jsou vystoupení jednotlových členů poroty ROCK’N’BEER FESTu, například Lenky Dusilové, Michala Hrůzy nebo Viktora Dyka v průbeho festivalu. V tichosti se připravuje i světová premiéra zcela nového Piva – chlumecký Fruit Ale (čti eil) je 13% nefiltrované ochucené polotmavé speciální pivo s obsahem alkoholu až 5,0 % a s příchutí cherry.

Zdroje: