Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Nejmladší poslanec: Školu dodělám i ze sněmovny, slíbil jsem to

Nejmladší poslanec: Školu dodělám i ze sněmovny, slíbil jsem to
zdroj: Archiv

Adam Rykala z ČSSD v čase vrcholícího zkouškového období vyměnil školní lavice za sněmovní. V parlamentu se chce tématu školství věnovat.

Z dvou set poslanců a poslankyň, kteří v úterý skládali slib, je nejmladší sociální demokrat Adam Rykala.

Je mu třiadvacet a studuje obor eurospráva na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava. Má proto teď napilno. Do sněmovny se totiž dostal v čase vrcholícího zkouškového období.

"Musím se přiznat, že v tuto chvíli mám ještě nějaké zkoušky za letní semestr před sebou. Ale mám na to celé léto, abych je dodělal. Naštěstí u nás máme termíny až do konce srpna, tak snad to všechno stihnu," řekl serveru ParlamentníListy.cz.

Ve sněmovně mají být všechny věkové kategorie

Rykala, který se do sněmovny dostal z šestého místa kandidátky ČSSD v Moravskoslezském kraji, si nemyslí, že by mu nízký věk byl v politice překážkou.

"Je potřeba, aby společnost zastupovali všichni. Všechny věkové kategorie, protože ve společnosti je to tak rozděleno. Jsou tady starší lidé, střední věkové kategorie a jsou tady samozřejmě i mladí. A je potřeba, aby je někdo zastupoval. Proto si myslím, že to není na škodu. Ostatně do Poslanecké sněmovny je možno kandidovat od 21 let," zdůvodnil své rozhodnutí.

Celý článek najdete na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,540 21,660
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma