Dnes je pondělí 17. června 2024., Svátek má Adolf
Počasí dnes 12°C Polojasno

Nejlépe placenou brigádu nemusíte hledat jenom v Praze

Nejlépe placenou brigádu nemusíte hledat jenom v Praze
zdroj: tisková zpráva

Jste v situaci, kdy sháníte brigádu a rozhlížíte se kolem sebe po možnostech s nejlepším poměrem mezi odvedenou prací a jejím finančním ohodnocením? Hlavní město v tomhle ohledu statisticky vede a nejlépe placené brigády tu dosahují až tří set korun za hodinu. Jaký mívají chyták?

Když pomineme takové, které jsou na hraně, nebo za hranou zákona, tak hlavním problémem podobných nabídek je skutečnost, že jsou samozřejmě okamžitě rozebrány. A navíc, i když vám to řada Pražáků neuvěří, ne každý v hlavním městě žije, nebo má možnost do něj dojíždět.

Kdybychom vám však řekli, že vůbec nejlépe placenou brigádu máte celou dobu přímo pod nosem, budete si nejspíš ťukat na čelo. Zkuste ale místo toho vyťukat do svého prohlížeče adresu srovnávacího webu Srovnam.cz a rychle zjistíte, že nejde o žádný laciný šprým.

Ostatně si to srovnejme na modelové situaci: dejme tomu, že si střihnete víkendovou brigádu, oceněnou na sympatických sto korun za hodinu. Prací strávíte dvě desetihodinové směny a domů si odnesete dva tisíce. Může být?

A teď si vezměte stopky, napište do vašeho internetového prohlížeče Srovnam.cz a nechte si vypsat nabídky dodavatelů energií pro vaše odběrné místo. Nikam kvůli tomu nemusíte zadávat své osobní údaje, stačí PSČ a odhad spotřeby, případně výše stávajících záloh, které platíte. Pár kliknutí vás vyjde sotva na minutu a srovnávací web vám obratem ukáže, jestli vám v energiích nevylétají peníze – skoro doslova – komínem.

Dosavadní zkušenosti ukazují, že změna dodavatele přináší úspory v řádech tisíců, takže tu zmiňovanou dvoutisícovku můžete mít doma nikoli za víkend, ale za kratší dobu, než vám zabralo čtení tohoto textu. Úspora se navíc nemusí týkat jen přímé částky, ale dalším benefitem pro vás můžou být podmínky, které vám nový dodavatel nabídne: v v přehledu srovnání dodavatelů jsou tyto podmínky uvedené společně s nabízenou cenou.

Jistě, i tady číhá jeden chyták – nepočítali jsme čas, který vám zabere změna dodavatele. Ale i díky praktickým tipům, které na Srovnam.cz najdete také, se tohoto dnes už rutinního úkonu nemusíte nijak obávat. A vsadíme se, že i tak vás vyjde výhodněji, než ta nejlépe placená brigáda!

Zdroje: