Nehoda čtyř kamionů uzavřela D1 ve směru na Brno. Provoz bude obnoven kolem 11:00

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 25. 7. 2013 10:06) - Aktuality autor: Michal Polák

Brněnská dálnice D1, která byla kvůli nehodě čtyř kamionů na 52. kilometru ve směru na Brno několik hodin uzavřena, je již průjezdná jedním pruhem. Jeden řidič se při nehodě zranil. Dnes o tom informovalo Národní dopravní informační centrum. Policisté dopravu odklánějí na EXIT 49 Psáře. Provoz by měl být plně obnoven kolem 11:00. 

Dálnice D1

Dálnice D1,zdroj: Isifa.com

Nehoda se stala u obce Střechov nad Sázavou kolem 03:00. Z jednoho kamionu vytekla nafta, zasahuje i jízdní pás směrem na Prahu. 

Mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek řekl, že jeden z kamionů, který jel směrem na Brno, dostal smyk a zůstal stát napříč jízdními pruhy. Řidič nákladního auta, který jel za ním, nestačil zareagovat a převrátil vůz na bok. Do obou kamionů pak narazily další dva. Zraněný řidič byl převezen do nemocnice v Praze Motole, utrpěl středně těžká poranění, dodal mluvčí. 

Z kamionu, který leží na boku, vyteklo do trávy a pole asi 200 litrů nafty. Sanaci zajistí odborná firma. Voda v blízké vodoteči ohrožena nebyla. Hasiči naftu přečerpávají, sdělil operační důstojník hasičů. 

Tagy: autonehoda D1 nehoda kamionu

Zdroje: ČTK