Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Nechápete princip demokracie, vzkázal Šťastný protestujícím

Nechápete princip demokracie, vzkázal Šťastný protestujícím
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Šéf pražské ODS Boris Šťastný lidem nebere právo na demonstraci. Protest proti koalici ODS a ČSSD v hlavním městě ale neschvaluje. Ukazuje prý totiž, že lidé nechápou princip demokracie.

"Žijeme ve svobodné demokratické zemi a každý má právo veřejně projevit svůj názor," napsal ParlamentnímListům.cz Šťastný v SMS zprávě. Demonstrovat za nové volby do pražského magistrátu je podle něj ovšem zbytečné a tak trochu i hloupé.

"Demonstrovat za nové volby proto, že ve svobodných volbách demokraticky zvolení zastupitelé v demokratickém hlasování rozhodli, že dvě demokratické strany uzavřou koalici, to je pro mne projevem nepochopení svobody a demokracie, jejichž význam si právě dnes připomínáme," uvedl s odkazem na středeční výročí pádu komunismu v Československu.

Ztrácejte čas demonstrací, my už pracujeme

Šťastný se k demonstraci vyjádřil už před jejím začátkem. "Pro mě je důležité, že ODS v Praze dostane, díky primátorovi a silné pozici v koalici, šanci zavést lidem nonstop lékárny v každém obvodě, dovoz léků seniorům zdarma až do domu, noční služby pediatrů, zubní prevenci a angličtinu pro všechny děti a další důležité věci," napsal redakci ParlamentníchListů.cz.

Celý článek na ParlamentniListy.cz