Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Nečasova vláda - slepá ulička pro tuto zemi, říká Sobotka

Nečasova vláda - slepá ulička pro tuto zemi, říká Sobotka
zdroj: Mediafax

Rok vládnutí má za sebou vláda Petra Nečase. Do Strakovy akademie nastupovala jako vláda, která bude tvořit zásadní reformy. Během roku však více než reformami upoutala pozornost vnitřními spory a kauzami. Podle většiny občanů je Česká republika v rozkladu.

Podle Petra Nečase vláda pracuje dobře, ale nefungují vztahy uvnitř koalice. Bohuslav Sobotka však říká: „Morální pád vlády začal ve chvíli, kdy premiér začal ustupovat Věcem veřejným. Není možné, aby ve vládě byla mafiánská struktura, kterou VV jsou." Tím se podle Sobotky premiér zpronevěřil svému heslu z předvolební kampaně, kdy sliboval, že nedovolí korupci ani ve vládě, ani v ODS.

Nečas se brání. Bárta a John už z vlády odešli a on sám navíc v létě nemohl tušit, co jsou Věci veřejné za stranu. Podle Sobotky však vládu tito lidé dále ovlivňují, protože chodí na klíčová jednání koaličních špiček - K9. Nečas se brání: „K9 není vláda."

Vláda přišla o věrohodnost, říká Sobotka. Vzpomíná přitom už kauzu Promopro, po níž prý důvěra ve vládu rapidně poklesla - to když Alexandr Vondra, přestože ztratil důvěru veřejnosti i poslanců, neopustil svůj ministerský post. Vládu by tak podle Sobotky měl Vondra bezpodmínečně opustit - a s ním i Věci veřejné.

Celý článek na ParlamentniListy.cz