Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

Nečas Kalouska výhružkou nevystrašil: Snad premiér ví, co dělá

Nečas Kalouska výhružkou nevystrašil: Snad premiér ví, co dělá
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Takhle tedy ne - praštil do stolu premiér Petr Nečas v souvislosti s výzvami členů vlády k rezignaci ministra obrany Alexandra Vondry. A oznámil, že každý, kdo by měl v plánu podobnou výzvu zopakovat, půjde z vlády pryč sám. Reakce Miroslava Kalouska je očekávaná.

Miroslav Kalousek, kterého především se ostrý výrok týkal, pro redakci poznamenal, že premiér si je jistě vědom koaliční reality.

"Považuji obecně za nepřijatelné, aby se tímto způsobem - tedy výzvami k demisi směrem k jinému ministru - chovali členové mé vlády. Ať se to týká kohokoliv. Pokud by se situace měla opakovat i v budoucnosti, bude to pro takového ministra znamenat odvolání z vlády," pohrozil premiér.

Tak Nečas (ODS) na středeční schůzi ministrů varoval všechny členy svého kabinetu.  Znamená to, že pokud by některý ministr usiloval o kolegův odchod, tak je Nečas připraven ho sám zbavit funkce. Že výstraha byla především cílena na ministra financí Miroslava Kalouska, který požadoval odstoupení ministra obrany Alexandra Vondry kvůli kauze ProMoPro, je jasné.

"Uzavřené jednání vlády nekomentuji. Snad mohu jen v obecné rovině dodat, že pan premiér si je jistě velmi dobře vědom koaliční reality," reagoval pro ParlamentníListy.cz ministr a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Pod čarou tak lze číst, že naplnění premiérem vyslovené hrozby by mohlo mít za následek rozpad vlády.

Celý článek na ParlamentniListy.cz