Na Zlínsku se zřítilo malé letadlo. Pilot na místě zemřel

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Malé letadlo zpřetrhalo dráty vysokého napětí a zřítilo se. Přes všechnu snahu záchranářů pilot zraněním podlehl. Kvůli porušenému elektrickému vedení na místo dorazila i pohotovostní služba energetiků. Příčina havárie ještě známá není.

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

Na pole u Fryštáku na Zlínsku spadlo odpoledne malé letadlo. Pilot nehodu nepřežil. Letadlo přerušilo elektrické vedení, na místo musela být proto přivolána pohotovostní služba energetiků. Řekl to Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

"Záchranáři se snažili o oživování pilota, které ale nebylo úspěšné a muž na místě mnohačetným vážným zraněním podlehl," řekl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové byl pětapadesátiletý pilot z obce na Zlínsku.

Letadlo podle ní spadlo do pole v části Fryštáku Žabárna. Událost policii nahlásil po 17:00 muž, který viděl záblesk a letadlo poblíž drátů vysokého napětí. "Po pádu letadla vypadl ve Fryštáku proud, ale už by to zase mělo být v pořádku," dodala Kozumplíková. Příčinu neštěstí policie nadále vyšetřuje.

Letecká tragédie se v Česku stala i minulý pátek, kdy pád malého letadla u Třebovic na Orlickoústecku nepřežili dva muži ve věku 71 a 75 let. V červenci zemřel jednapadesátiletý pilot při akrobatických závodech v Kroměříži. Během letošního prvního pololetí zahynulo při leteckých neštěstích v tuzemsku šest lidí, což je stejně jako za celý loňský rok včetně úmrtí při seskocích s padákem.

Tagy: smrt letadlo zlínsko pilot ČR elektrické vedení

Zdroje: ČTK