Mladý bezdomovec znásilnil dvě ženy. Policie ho už dopadla

- Aktuality autor: Michal Polák

Liberečtí policisté zadrželi jednadvacetiletého muže podezřelého ze znásilnění dvou žen a jednoho pokusu o znásilnění. Mladý bezdomovec se při výslechu přiznal. Za znásilnění a loupeže mu hrozí deset let vězení, stíhán je vazebně.

Novinářům to dnes řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková. Kriminalisté se domnívají, že podezřelý může mít na svědomí více případů a ne všechny napadené ženy se obrátily na policii. Podle Suchánkové by tam měly učinit.

"Všechny případy vykazovaly několik společných znaků. Došlo k ním poblíž centra Liberce, vždy v noci, pachatel si své oběti vybíral a vždy je sledoval," uvedla Suchánková.

Mladý muž žil na ulici, přesto jako bezdomovec nebo násilník nevypadal. "Podle obětí nebyl zanedbaný, ale čistě oblečen a rovněž i sympaticky vypadající," řekla Suchánková. Před každým činem se mladík posilnil alkoholem, podle policie zřejmě nebyl schopný díky svému nízkému sebevědomí navázat běžným způsobem vztah s ženou.

Zaměřil se na menší ženy s tmavými vlasy

Násilník si vybíral štíhlé ženy vysoké asi 165 centimetrů s dlouhými tmavými vlasy. Nejprve přepadl 26. července osmnáctiletou dívku ve Františkovské ulici, kousek od jejího bydliště, když se vracela domů. Od panelového domu ji zatáhl do křoví, a přestože mu dívka nabízela peníze či mobil, násilím ji vysvlékl a znásilnil ji. Po aktu vzal dívce 50 korun a utekl. O dva týdny později obdobným způsobem napadl 22letou ženu v Okružní ulici. Mladou ženu zatáhl do křoví, několikrát znásilnil a připravil o 450 korun.

Více štěstí měla 19. srpna 26letá žena, kterou přepadl v Chrastavské ulici. Přistoupil k ní s výhružkou, ať si sundá kalhotky, jinak ji zabije. Ženu mu sice nabízela 1500 Kč, to ho ale nezajímalo. Žena však začala volat o pomoc, a když se v domě rozsvítilo světlo, násilník utekl.

Zdroje: ČTK