Místostarosta Rumburku míří do vazby. Hrozí mu osm let

- Aktuality autor: Danica Klein

Soud dnes poslal do vazby místostarostu Rumburku Darka Švába (ČSDD), jak navrhovali policisté a státní zástupce. Kriminalisté navíc rozšířili Švábovo obvinění z útisku a podněcování k trestnému činu o vydírání. ČTK to řekl dozorující státní zástupce Lukáš Otipka. 

Darek Šváb (vlevo)

Darek Šváb (vlevo),zdroj: www.rumburk.cz

"Soud shledal návrh důvodným, obviněný byl vzat do vazby koluzní, je dáno nebezpečí, že by mohl ovlivňovat svědky," řekl Otipka. Policie zadržela Švába v úterý na rumburské radnici. Podle Otipky bylo rozšířeno trestní stíhání o zločin vydírání. Švábovi nově hrozí dva až osm let vězení. 

Švába policie 29. listopadu obvinila z útisku a podněcování k trestnému činu. Rumburský politik podle kriminalistů při loňské pracovní poradě městských policistů pobízel své podřízené k nekalým praktikám při výkonu povolání. Své požadavky údajně podpořil zastrašováním. 

Dvaačtyřicetiletý Šváb je považován za jednoho z nejvlivnějších místních politiků ve Šluknovském výběžku. Místostarostou za ČSSD se poprvé stal už jako sedmadvacetiletý, pak byl zvolen ještě třikrát. Zároveň řídí místní Lužickou nemocnici. 

Tagy: vazba rumburk místostarosta

Zdroje: ČTK