Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 10°C Oblačno

Místopředseda VV Nečasovi nevěří. Ve vládě by s ním sedět nemohl

Místopředseda VV Nečasovi nevěří. Ve vládě by s ním sedět nemohl
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Místopředseda strany Věcí veřejných Tomáš Jarolím označil v rozhovoru pro Deník.cz premiéra Petra Nečase za člověka, který neplní sliby. Kvůli němu prý nechce sedět ve vládě, protože by nedokázal sedět s člověkem, který neumí držet slovo.

„Já jsem dostal i několik otázek, zda bych v tuto chvíli přijal účast ve vládě. Odpověděl jsem, že bych nemohl sedět s člověkem, který neumí držet slovo, a tím je pro mne pan premiér. Po tom, co předvedl a jak každý den mluví jinak, si nedokážu představit, že by splnil slovo a po dohodě o reformách opravdu přišly personální změny," řekl na adresu Petra Nečase Jarolím.

Nejdřív křesla, pak reformy 

Stejně jako ostatní členové Věcí veřejných, kteří jednají na schůzi K9, prosazuje Tomáš Jarolím čtyři ministerská křesla pro nejmenší vládní stranu. Až poté by se podle něj měly projednat reformy, neboť premiérovi nevěří, že by se na personální změny dostalo.

„Když bylo na začátku jasně řečeno, kolik a jakých ministerstev strany budou mít, tak se to má dodržet," připomíná Jarolím koaliční smlouvu s ODS a TOP 09.

Také připustil, že by Věci veřejné vzhledem ke svým skandálům možná měly odejít do opozice. Odkazuje se ale na výsledky jednání vládních špiček. „Vyčkejme jednání. Mohu ale říct, že postoj současného vedení VV je daleko radikálnější a rezolutnější. Já už prostě premiéru Nečasovi nevěřím."