Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 8°C Polojasno

Michálek rozhořčeně: Tohle není právní stát, nevzdám to

Michálek rozhořčeně: Tohle není právní stát, nevzdám to
zdroj: Mediafax

Hlavního aktéra tzv. "kauzy Drobil", odvolaného šéfa státního fondu životního prostředí Libora Michálka, vyústění aféry rozčílilo. Dává tak najevo, že případ rozhodně není u konce a že bude bojovat.

Odvolaný šéf fondu životního prostředí Libor Michálek se nechce smířit s rozhodnutím policie, která v pátek odložila případ jeho údajného podplácení ze strany exministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Kvůli pokusu o zametení kauzy pod koberec dokonce zvažuje i právní kroky.

"Já se pokusím seznámit s tím usnesením a pokud tam budu spatřovat, jestli je prostor pro podání stížnosti, tak bych tenhle krok učinil. To korupce byla," uvedl v pátek pro rádio Impuls.

Vyspělou civilizaci v ČR nehledejte

Rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení jej rozčílilo natolik, že se opřel i do fungování celého administrativního aparátu. "Mám z toho ten pocit, že asi nežijeme v úplně právním státě, pokud by se něco podobného stalo ve vyspělé civilizaci, tak to nemůže skončit jinak, než právě tím trestním stíháním!" uvedl Michálek pro rozhlas.

Na celé kauze je ale pikantní i fakt, že ač policie případ údajné Michálkovy korupce odložila, neztotožňuje se se závěry státního zastupitelství a chtěla exministra Drobila stíhat.

Pospíšil: No comment...

Právě to, potažmo resort spravedlnosti,  se tak rozhodnutím v tzv. "kauze Drobil" dostává do konfliktu s ministerstvem vnitra. "Policie má na to právo, nicméně nemám podrobné informace, proto nebudu věc jakkoli komentovat," sdělil k obratu v kauze ParlamentnímListům.cz ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS).

John se neraduje

Bývalý šéf vnitra Radek John (VV) z pátečního verdiktu radost rozhodně nemá. "Hmmm, tak to je špatná zpráva," uvedl pro redakci. "Protikorupční boj potřebuje chytit velkou rybu. Stále jsou však ve hře ještě Pandury a další armádní zakázky, kde se to snad prokáže," dodal.

Hlavní postava celé kauzy, exministr Drobil, si ale postup policie pochvaluje. Považuje jej prý za logické vyústění případu. Ten mu prý již od začátku připadal "absurdní."