Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 5°C Dešťové přeháňky

Mešity v Česku? Jandák je pro. Problém je totiž v lidech

Mešity v Česku? Jandák je pro. Problém je totiž v lidech
zdroj: Mediafax

Podle nejnovějšího výzkumu agnetury SANEP se více než tři čtvrtiny Čechů staví proti výstavbě mešit v Česku a ztotožňují se tak s názorem prezidenta Václava Klause, který míní, že mešity do našeho civilizačního okruhu nepatří.

ParlamentníListy.cz se ptaly českých politiků, jak se staví k dané problématice. Občané České republiky nejsou příliš nakloněni výstavbě nových mešit. 75,2 procent z nich si myslí, že už by další podobné stavby v Česku vznikat neměly.

V ČSSD odlišný pohled

Jednotné názory na věc nejsou ani uvnitř politických stran. Například místopředseda Senátu z ČSSD Zdeněk Škromach je proti výstavbě mešit v Česku. „Já se domnívám, že mešity do našeho kulturního okruhu nepatří. Spor je emocionální, ale nemyslím si, že by výstavba mešit v naší zemi byla dobrou věcí," řekl ParlamentnímListům.cz.

Škromach navíc souhlasí s postojem Švýcarů, kteří si v referendu odhlasovali, že by cizinci, kteří spáchali kriminální čin, měli být vyhoštěni. „Pokud se jedná o ekonomického imigranta, který se chová v hostitelské zemi nepřístojně, tak by měl být dle zákona potrestán a posléze vyhoštěn. Vyhoštění se samozřejmě netýká těch imigrantů, kteří již mají naše občanství," dodal Škromach.

Celý článek na ParlamentniListy.cz