Dnes je čtvrtek 26. května 2022., Svátek má Filip
Počasí dnes 21°C Oblačno

Luxusní víkend v Tatrách: Dalík, Janoušek či Kočka

Luxusní víkend v Tatrách: Dalík, Janoušek či Kočka
zdroj: tisková zpráva

Přední čeští i slovenští lobbisté a přátelé politiků společně strávili víkend na Štrbském plesu. O obchodu však prý nemluvili.

Ubytovali se v přepychu, využívali luxusní restaurace a bavili se historicky prvním ročníkem klání v koňském pólu na sněhu. To uspořádal Patrik Tkáč, byznysmen a zakladatel finanční skupiny J&T.  Informaci přinesly pondělní Lidové noviny.

Seznam účastníků velkolepé akce byl skutečně elitní: Jan Kočka, syn provozovatele pražské matějské pouti, lobbista a blízký přítel Mirka Topolánka (ODS) Marek Dalík, ředitel pražského Dopravního podniku Martin Dvořák nebo Roman Janoušek, spolupracovník primátora Prahy Pavla Béma (ODS).

Kočka: Je to tu super

"Jsem na Štrbském plesu vůbec poprvé, je to tu skvělé. Super jsem si zajezdil, " uvedl pro Lidové noviny Kočka. Že se nejedná o akci, kde by se projednávaly obchody, potvrdil i šéf Dopravního podniku Martin Dvořák. "Celé dopoledne jsem lyžoval. Žádné pracovní schůzky tady neabsolvuji, " řekl.

Slovensko na akci zastupoval např. Ivan Lixa, někdejší ředitel tamější tajné služby, nebo spolumajitel J&T Ivan Jakabovič.

Zábava jen pro vyvolené

Kdo lobbisty a přátele politiků na víkend pozval, však není jasné. "Všichni jsou tady na něčí pozvání, " uvedl Dvořák. Důvod Dalíkovy účasti pak byl podle jeho slov zcela prozaický: "Přijel jsem sledovat turnaj," řekl.

Zapomněl však dodat, že turnaj v koňském pólu byl určen pouze právě pro hosty dané akce. Ostatním byla zábava při sledování závodu odepřena. "Je to ostuda, vždyť to tu mají oplocené jenom pro vyvolené," uvedl pro LN jeden ze zájemců o sledování turnaje, který se na něj nakonec sice koukat mohl, ale z více než padesátimetrové vzdálenosti a zpoza zábrany.

www.parlamentnilisty.cz