Lupič nechal v centru Prahy kufr. Byla v něm bomba

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 3. 2014 20:10) - Aktuality autor: Ondřej Neufus

Kolem 13:00 dostala polcie hlášku o přepadení pobočky ČSOB v centru Prahy. Lupič sice odešel s nepořízenou, ale nechal na místě kufřík o kterém sám tvrdil, že je plný trhaviny. Centrum bylo uzavřeno, včetně přerušení linek metra a tramvají, které vedly právě okolím Vodičkovy ulice.

Policie na Václavském náměstí

Policie na Václavském náměstí,zdroj: Ondřej Neufus

V kufru, který dnes po poledni nechal lupič na pobočce ČSOB na Václavském náměstí v Praze, bylo podle serveru tn.cz osm kilogramů trhaviny. Mluvčí pražské policie Hana Jeřábková to však ČTK nepotvrdila s tím, že podle jejích informací od vyšetřovatelů se na analýze podezřelého kufru stále pracuje. Po pachateli, který z banky odešel bez požadované hotovosti, policie pátrá.

Pyrotechnici nyní obsah kufru zkoumají

Podle informací TV Nova pyrotechnici odvezli kufr na bezpečné místo, kde ho odpálí. Jsou tam přítomni i těžkooděnci, kteří zajistí okolí odpalu. Policie však tuto informaci nepotvrdila. "Mluvila jsem s vyšetřovatelem, ten mi sdělil, že pyrotechnici zajistili ten kufr a momentálně probíhá jeho zkoumání. To může trvat v řádu hodin, ale také dnů," řekla mluvčí zhruba v 18:00.

Policisté oznámení o přepadení banky dostali krátce po 13:00. "Do jednoho z bankovních domů na Václavském náměstí přišel muž s koženým kufrem. Bankovní úřednici položil kufr na stůl a sdělil jí, že požaduje vydání větší finanční hotovosti a že v kufru má výbušninu," uvedla mluvčí. Úřednice prý lupiči řekla, že tolik peněz u sebe nemá, muž pak odešel.

Policie uzavřela dvě ulice

Na místě ale nechal podezřelý kufr. Na místo přijela více než desítka policejních vozů, hasiči, pyrotechnici a psovodi. Kvůli prověřování kufříku policisté uzavřeli přilehlou Vodičkovu a Jindřišskou ulici, kterou nejezdily auta i tramvaje. Nešlo ani nastoupit do stanice metra Můstek a vlaky touto stanicí na trase A jen projížděly. Při odvozu podezřelého kufříku kolem 14:30 pak policisté uzavřeli pro pěší i auta část Václavského náměstí k pasáži Rokoko.

"Krátce po 15:00 byl provoz ve všech ulicích a na náměstí obnoven," řekla mluvčí. Pachatele policisté hladají, podle Jeřábkové mimo jiné vyhodnocují kamerové záznamy a prohledávali a zjišťovali stopy v bance. 

Aktualizováno: 19:18

V kufříku, který muž po neúspěšném pokusu o loupež zanechal v bance na Václavském náměstí v Praze, byl podle policie nástražný výbušný systém. Uvedla to mluvčí pražské policie Hana Jeřábková. Podle pyrotechniků byla bomba funkční. Po pachateli policie pátrá. 

Tagy: pyrotechnici výbušnina policie ČR

Zdroje: ČTK