Za dva měsíce budou známy výsledky cvičného blackoutu

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Magistrát hlavního města v současné době vyhodnocuje výsledky cvičného výpadku energie z konce letošního února. V případě problémů budou projednávány i případné změny zákonů

Praha (ilustrační fotografie)

Praha (ilustrační fotografie),zdroj: ThinkStock

Výsledky cvičení výpadku proudu blackout, kterou uspořádal v únoru pražský magistrát, budou hotovy 19. května. V současné chvíli magistrát celou akci vyhodnocuje. Na dnešním jednání magistrátního výboru pro bezpečnost a legislativu to řekl ředitel odboru bezpečnosti a krizového řízení Josef Juránek. Náklady cvičení ještě nejsou vyčísleny.

Můžou se měnit i zákony

V následujících týdnech se chystá magistrát projednat výsledky s jednotlivými složkami záchranného systému, například s hasiči nebo policií a strážníky. "Výsledky máme rozděleny do tří kategorií: energetika, pracovně-právní oblast a schopnosti jednotlivých složek. Výsledky v těchto oblastech nyní studujeme," řekl Juránek.

V červnu pak výsledky Praha předloží radě bezpečnosti státu, kde budou projednávány jednotlivé návrhy například na případné potřebné změny některých zákonů.

Školy a školky by se zavřely

Praha uspořádala cvičení 26. února. Ve výsledku se podle vedení města ukázalo, že je Praha schopna situaci zvládnout. Mezi oblasti, ve kterých má Praha největší potíže, je dodávka vody a tepla. Jako problém cvičení odhalilo i to, že pražskému primátorovi prostřednictvím radnice Prahy 1 podléhá v podstatě pouze nemocnice Na Františku, zbylé jsou v majetku státu. Problém by při blackoutu vznikl v dopravě nebo v oblasti školství, kdy by byly zavřeny školy a školky.

Tagy: Praha výpadek elektřiny blackout

Zdroje: ČTK