Loď pátrající po malajsijském letadle zachytila signál

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Jedna z lodí, která hledá zmizelé malajsijské letadlo, zachytila signál. S odvoláním na čínské zdroje o tom dnes informovala agentura AP. V Indickém oceánu záchranáři několika zemí pátrají po signálu z černých skříněk pohřešovaného letadla. Zda zachycený signál souvisí s hledaným strojem, zatím není jasné. 

Tisková konference k pohřešovanému letadlu

Tisková konference k pohřešovanému letadlu,zdroj: Profimedia.cz

Podle agentury Nová Čína signál zachytilo čínské plavidlo. Z minulých zpráv je známo, že americkým detektorem schopným zachytit signály z černých skříněk z velké hloubky je vybaveno australské plavidlo Ocean Shield. Odborníci oslovení stanicí CNN nevyloučili, že čínské pátrací plavidlo je vybaveno sonarem schopným určité signály zachytit také. 

Letadlo společnosti Malaysia Airlines se odmlčelo 8. března. Zatím se po něm nenašly žádné trosky, ale podařilo se přibližně vypočítat předpokládanou dráhu jeho letu. Odchýlilo se od původní trasy z Kuala Lumpuru do Pekingu a zamířilo na západ a pak na jih. Na jeho palubě bylo 239 lidí, mezi nimi přes 150 Číňanů. 

Černé skříňky jsou vybaveny bateriemi, které vysílají signál zhruba 30 dní, takže lhůta pro zachycení jejich vysílání se krátí.

Tagy: Malajsie zmizelé letadlo

Zdroje: ČTK