Kvůli záplavám je uzavřeno 127 úseků silnic

- Aktuality autor: Danica Klein

Celkem 127 úseků silnic uzavřených kvůli záplavám evidovalo před 06:00 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nejvíce komplikují povodně dopravu v severních a středních Čechách. Právě na sever se v průběhu posledních dní posouvala povodňová vlna, v Mělníku a Hřensku je Labe stále na stupni extrémního povodňového ohrožení. Od středečního odpoledne se počet uzavírek výrazně nezměnil. 

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

Uzavřené jsou hlavně silnice druhé a třetí třídy a místní cesty v obcích. Velká voda ale zkomplikovala i provoz na frekventovaných silnicích. Stále je například pro nákladní auta uzavřena část dálnice D8. U Veltrus je na D8 uzavřen most přes Vltavu pro kamiony s váhou nad 12 tun. Objízdná trasa vede po silnici R7 do Loun, dále po I/28 a I/15 do Mostu a dále po I/13 do Teplic, odkud se kamiony vrátí zpět na D8 ve směru do Německa. Navíc je na dálnici uzavřen Exit 68 ve směru na Ústí nad Labem kvůli zaplavení silnice I/30 v Ústí. 

V dalších městech na severu Čech je uzavřeno několik silnic první třídy. V Děčíně se jedná o silnice I/13 a I/30, která je neprůjezdná také v Hřensku. U Terezína a v Lovosicích na Litoměřicku je omezen provoz na I/15 a v Nové Vsi a obci Býkev na Mělnicku na I/16. 

V Praze se kvůli záplavám nejezdí po několika ulicích, hlavně v blízkosti Vltavy. Třeba na Strakonickou ulici mezi Pražským okruhem a centrem se ve středu vrátily autobusy MHD, auta sem mají stále zakázán vjezd.

Tagy: silnice povodně 2013 uzávěrka

Zdroje: ČTK