Kvůli ledovce ráno nevyjedou desítky vlaků, omezena bude i doprava v Praze

- Aktuality autor: roj

Dopravní kalamita způsobená námrazou a ledovkou bude pokračovat i v úterý. České dráhy, ale i pražský dopravní podnik varují, že v úterý ráno bude doprava velmi omezená. Cestující by si tak měli před odchodem z domova raději ověřit, zda jejich spoj vyjede, či nikoli.

Ledovka na většině území Česka potrvá minimálně do úterního večera.

Ledovka na většině území Česka potrvá minimálně do úterního večera.,zdroj: isifa/Lidové noviny

V nejvíce postižených oblastech kvůli námraze na kolejích nevyjedou desítky vlaků. Vlaky zůstanou stát ve stanicích nejen na regionálních tratích, ale i na těch hlavních. Mluví se až o polovině spojů. Velká část z nich ze střední a jižní Moravy a středních Čech.

"To nejhorší přijde v úterý a největší problémy očekáváme na trati z Olomouce do Prahy," varuje mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský s tím, že by lidé raději zítra neměli vlakem jezdit vůbec, pokud nemusí. Technici se pokoušeli námrazu z trolejí oklepat, ale ta se okamžitě vytvořila znovu. 

Kvůli ledovce se bude s komplikacemi potýkat i pražská hromadná doprava, a to zejména v okrajových částech hlavního města a ve středních Čechách. Většina příměstských linek S bude mimo provoz a problémy se dotknou i příměstských autobusových linek.

"Vzhledem k aktuální předpovědi počasí očekáváme zítra ráno výrazně snížený rozsah provozu Pražské integrované dopravy," uvedl Filip Drápal, mluvčí organizátora pražské hromadné dopravy Ropid.

Je zároveň pravděpodobné, že budou opět namrzat tramvajové koleje v Praze i Brně, což s sebou přinese další omezení.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu trvá do úterních 18 hodin.

Tagy: počasí vlaky České dráhy tramvaje ledovka námraza pražská MHD český hydrometeorologický ústav dopravní kalamita

Zdroje: ČTK