Kuřecí z dodávky se salmonelou skončilo převážně v jídelnách

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 3. 2019 17:45) - Aktuality autor: šar

Polské kuřecí maso ze šarže s bakterií salmonely se z lounské firmy dostalo asi do 16 provozoven, převážně do jídelen. Firma nyní ve spolupráci s veterináři situaci monitoruje a maso od zákazníků stahuje zpět, řekl v pátek majitel firmy Petr Novotný - Gastroplus Louny, v jejíž velkoobchodním skladu veterináři salmonelu objevili.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

"Jednalo se asi o 16 organizací, kam se zaslala zmíněná dodávka. Tyto organizace jsou vesměs jídelny, které maso tepelně zpracovávají, a tudíž se riziko zdravotních problémů velice eliminuje. Tím však nechci celou věc v žádném případě bagatelizovat a musíme všemi silami zabránit, aby k těmto excesům nedocházelo a nebylo ohroženo zdraví našich občanů," uvedl Petr Novotný.

Upřesnil, že rozbor na salmonelu byl proveden z mražených kuřecích stehen kalibru 22 gramů o celkové váze 190 kilogramů. "Jelikož byla ten den zpracovávaná drůbež i s jinou šarží, bylo vydáno opatření o zastavení i jiných šarží o celkové váze 1200 kilogramů, kde by mohlo být riziko kontaminace," uvedl majitel firmy.

Celá dodávka kuřecích stehen byla podle něj zablokována, celkem šlo o 4800 kilogramů. Jsou prováděny další rozbory ostatních šarží, aby se k zákazníkům nic závadného nedostalo. Problematická dodávka je uskladněna odděleně. "Ostatní kuřecí sortiment i ostatní kuřecí stehna od jiných dodavatelů jsou nezávadná a prošla laboratorními testy," doplnil Novotný. Už ve čtvrtek Novotný řekl, že s dodavatelem spolupracuje dlouhodobě a potíže se vyskytly poprvé, ve spolupráci tak zřejmě bude pokračovat.

Kontaminovaného masa může být více, stejná šarže šla i do Královéhradeckého, Zlínského a Olomouckého kraje. Zboží vyrobila polská firma Inter-Natural 2000.

Toman míří do Bruselu 

Ministr zemědělství Miroslav Toman se ve středu setká v Bruselu s eurokomisařem pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriukaitisem. Měli by jednat o požadavcích Evropské komise na ukončení mimořádných kontrol polského hovězího masa. Od minulého čtvrtka jej musí firmy nechat zkontrolovat na salmonelu před uvedením na trh. Toman dnes o cestě do Bruselu řekl na sjezdu sociální demokracie v Hradci Králové. 

Právě eurokomisař Andriukaitis o ukončení opatření požádal, podle komise měla skončit tento týden. Česko požadavek zamítlo, v příštím týdnu by tak měly jednat členské státy EU o nařízení konce opatření. Pokud by je následně stát neukončil, mohly by následovat sankce.

"ČR neustoupí od těch mimořádných veterinárních opatření," řekl dnes Toman. Podle něj je přední ochrana spotřebitele. Zesílené kontroly Státní veterinární správy nejsou podle něj zamířené jenom na Polsko, ale celkově na dovážené potraviny.

Evropská komise došla k závěru, že zavedené kroky se "zdají být nepřiměřené incidentu", sdělila ve čtvrtek její mluvčí Anca Paduraduová. "Pokud Polsko přijme vhodná legislativní opatření, která zabrání pochybení, jako je nelegální porážka nebo kontaminované maso, jsme připraveni mimořádné kontroly zrušit," řekl ve čtvrtek mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Podle něj Poláci avizovali, že do konce března přijmou kroky, kterými by se veterinární dozor měl zlepšit.

Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil kvůli tomuto tématu dnes komisi interpeloval. Pospíšil se optal, proč na Česko kvůli omezení tlačí. "Má si ČR tento krok komise vykládat tak, že 700 kg masa obsahujícího salmonelu nelze považovat za zdraví ohrožující? A pokud ano, k jak závažnému ohrožení by muselo v tomto případě dojít, aby komise považovala opatření ze strany ČR za dostatečně oprávněné?" uvedl europoslanec.

Tagy: Česko Polsko maso domácí kuřecí maso salmonela nebezpečné potraviny

Zdroje: ČTK