Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -7°C Oblačno

Kubera vtipkoval v ČT: Mám úchylku. Nehospodařím na dluh

Kubera vtipkoval v ČT: Mám úchylku. Nehospodařím na dluh
zdroj: Mediafax

Senátor Jaroslav Kubera se rozzlobil v Událostech, komentářích na ČT. Jako jediný z ODS ve čtvrtek hlasoval proti zvyšování DPH. Podle něj je to ale proti programu občanských demokratů. Od kritiky postupně přešel až k dluhu České republiky.

Senátor Jaroslav Kubera hlasoval jako jediný z ODS proti zvyšování DPH. Paktování s opozicí ale odmítá. „Opozice k tomu přistupovala ze zcela jiného důvodu,“ uvedl Kubera v pořadu. ČSSD prý jednoduše kritizuje návrhy vlády už z principu. Jemu ale toto zvyšování vadí kvůli programu strany.

„Já jsem to dopředu avizoval,“ upozornil senátor, že jeho hlasování nebylo žádným překvapením. Sám je členem ODS více než 20 let. „Stejně jsem hlasoval proti Lisabonské smlouvě i přímé volbě prezidenta,“ připomněl.

V těchto krocích se prý řídí politickým programem ODS – zde například tím, že budeme „malá země s nízkými daněmi“. „Já jsem nikoho nepřesvědčoval ani v klubu senátorů, bylo to moje rozhodnutí,“ dodal.

Pochvala za Teplice

Náměstek ministra financí Ladislav Minčič ho v ČT pochválil za vedení Teplic – jde totiž o město, které není nijak zadlužené. To se ale Kubera rozzlobil. „Všechna populistická opatření se konají na dluh, s tím se já prostě nesmířím,“ prohlásil.

Kuberovi prý vadí, že se v Česku snižuje deficit rozpočtu, ale ne dluh. „Možná je to úchylka, ale já nikdy nehospodařil na dluh,“ uzavřel ironicky senátor.