Krvavý konec ramadánu v Bagdádu: 27 mrtvých při pumovém útoku

- Aktuality autor: Michal Polák

Nejméně 27 lidí ve čtvrtek v noci zahynulo a tři desítky dalších byly zraněny při explozi nálože uložené v automobilu před restaurací v iráckém hlavním městě Bagdádu. Podle agentury Reuters je útok součástí očekávané kampaně teroristů z Al-Káidy před koncem posvátného měsíce ramadánu.

Čtvrtek byl podle zpráv z Bagdádu nekrvavějším dnem v Iráku za poslední tři týdny. V centrální a severní části země si útoky teroristů vyžádaly nejméně 48 mrtvých a více než 100 zraněných.

Ve městě Kirkúk severně od metropole Bagdádu explodovaly čtyři bomby nastražené kolem domu armádního důstojníka. Nedaleko Fallúdži byli při palbě z projíždějících aut zabiti čtyři policisté a tři další utrpěli zranění a ve městě Tadží severně od metropole explodovala bomba blízko policejní hlídky.

Útoky v Iráku zůstávají poměrně běžné, přestože míra násilí v zemi po vrcholu v letech 2006 až 2007 klesla. Podle oficiálních čísel bylo v zemi v červenci zabito 325 lidí, což je nehorší měsíční bilance od srpna 2010. Ve středu při útocích na různých místech v zemi zahynulo nejméně 13 lidí.

Tagy: smrt ramadán násilnosti exploze puma

Zdroje: ČTK