Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

Krátkodobé půjčky jsou v moderním světě velmi oblíbeným produktem

Krátkodobé půjčky jsou v moderním světě velmi oblíbeným produktem
zdroj: Shutterstock

Nemusíte na ně dlouho čekat, stejně tak není nutné, abyste podstupovali jakékoliv osobní schůzky.

Rychlé vyřízení je prioritou, nebankovní forma je dnes populárnější než bankovní, a to samozřejmě z mnoha různých důvodů. Půjčky, kde se odpověď na odeslanou žádost dozvíte už v řádu minut, jsou velkým hitem pro 21. století. Bez nutnosti chození na pobočku, ale jednoduše přes internet, což znamená značnou časovou úsporu. Výhodou je také velká dostupnost, protože podmínek, které stanovuje zákon, je relativně málo. Bez spěchu, nervozity, čekání ve frontách. Kontaktní formuláře jsou k dispozici vlastně neustále, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Jde o jednoduchý a diskrétní proces
Jen několik málo podmínek, krátký formulář, se kterým se ověří totožnost žadatele. Důležité také je prověřit žadatelovy příjmy, k čemuž postačí obvykle výpis z bankovního konta, jenž se k žádosti poté vloží. Krátkodobé půjčky mohou být dobrou volbou nejen pro OSVČ, ale i zaměstnance, seniory nebo další žadatele. Jaké jsou jejich největší výhody?

  • Bez prověřování účelu. Proč vlastně složitě vysvětlovat, kvůli čemu potřebujete peníze, že?
  • Diskrétnost. Protože se celý proces odehraje online, nemusí o něm tedy vědět nikdo z okolí.
  • Jednoduchost. Vyplníte krátký formulář, do nějž je nutné zadat pouze základní osobní údaje.

Podle čeho si vybírat poskytovatele půjček?
Krátkodobé půjčky mají mnoho různých podob, na tuzemském trhu totiž působí velká skupina různých poskytovatelů. Jak se v nich vyznat – a především – jak si vybrat co nejlépe? V první řadě je nutné získat si co nejvíce informací, které mají vypovídací hodnotu. Historie společnosti, reference dřívějších klientů, ale také to, kde je sídlo, jak vypadají webové stránky a tak podobně. Vždyť bez profesionálního webu se dnes poskytovatelé úvěrů neobejdou, konkurence je velmi silná a nikdo nesmí zaspat. Hrozilo by pak, že už bude navždy hrát jen druhou ligovou soutěž.

Nemít žádné tajnosti, to je hodně důležité
Musíte dobře vědět, s kým máte tu čest. Mít jistotu, že jednáte s transparentním poskytovatelem úvěrů. Pokud získáte pozitivní ohlasy z řady různých zdrojů, můžete vsadit na osvědčenou jistotu. Půjčka 3000Kč je tedy řešením pro období před výplatou, ale i mnoho jiných situací, které nás mohou potkat poměrně často a nikdo se jim nevyhne. Nenadálé výdaje jsou totiž v našich životech běžné a je jen na nás, jak se s nimi utkáme. Obecně platí, že čím více informací, tím také lépe. Když nakupujete elektroniku, jednáte snad nějak odlišně? Vůbec ne, chcete si zjistit podrobnosti, ověřit si každý detail a podobně.

Neúčelová půjčka je sázkou na jistotu
V dnešní době je už zavedenou klasikou, že se neověřuje konkrétní účel úvěru. Proč také? V případě půjček s krátkodobou lhůtou splatnosti, nejčastěji v řádu týdnů, nejde o nijak důležitý údaj. Rozhodně ne takový, co by snad o něčem rozhodoval. Neúčelová půjčka je samozřejmostí, kdyby se totiž nějaký z poskytovatelů rozhodl vyptávat, k čemu poslouží úvěr v hodnotě například tři nebo pět tisíc korun, šel by doslova a do písmene proti proudu. A zavedené trendy hovoří jasně, jednoduchost je dnes králem, není důvod ke zbytečným dotazům a vyplňování nekonečných formulářů je také pryč!

Půjčku si vždycky pečlivě promyslete
Neuspěchat své rozhodnutí, důkladně zvážit, jestli může v té či oné situaci půjčka opravdu pomoci. To je hodně důležité, protože dluhová past čeká na nepřipravené a lehkovážné, kteří si úvěry sjednávají bez odpovídajících propočtů a rozvah. Neberte si úvěr, o kterém si nejste jistí, že ho bez problémů splatíte. Měl by vyřešit konkrétní životní situaci, ale také by vás neměl dostat do dalších finančních potíží.

Zdroje:
Inzerce