Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Koruna k euru oslabila o několik haléřů na 25,50 Kč/EUR

Koruna k euru oslabila o několik haléřů na 25,50 Kč/EUR
zdroj: Profimedia

Česká měna dnes k euru oslabila o několik haléřů na 25,50 Kč/EUR, kde ji zastihl v 17:00 závěr obchodování. Vůči dolaru ztratila výrazněji na 19,39 Kč/USD. Vyplývá to z údajů společnosti Patria Finance. V první polovině týdne se přitom kurz držel ještě pod hladinou 25,40 Kč/EUR. Proti závěru z předchozího týdne tak koruna oslabila o necelou třetinu procenta, uvedl analytik Komerční banky Josef Němý. 

S aktuálním vývojem může být podle Němého centrální banka spokojená. Kurz se totiž dostal do blízkosti hodnoty 25,50 Kč/EUR, což je úroveň, kterou v průměru za první čtvrtletí centrální banka předpokládá. Skutečný průměrný kurz od počátku letošního roku pak dosahuje 25,49 Kč/EUR. 

Pro další vývoj kurzu budou důležité zveřejněné ekonomické indikátory, které přijdou v první polovině března, a to ve světle prognózy ČNB. "Pokud by se kumulovala protiinflační čísla, bude to argument pro slabší domácí měnu. Příští týden však žádné zásadní domácí číslo nepřinese. Kurzový vývoj tak bude sledovat zejména vývoj ve vnějším prostředí a na globálních finančních trzích," upozornil Němý.