Jako ve filmu Kalamita. Na Rychnovsku uvázl vlak ve sněhové závěji

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Na železniční trati z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku dnes odpoledne uvázl vlak v závěji. České dráhy na trati nasadily náhradní autobusovou dopravu. Silničáři na Rychnovsku museli kvůli závějím uzavřít dvě silnice. Na sněhové jazyky a závěje si musejí dát pozor i řidiči na Náchodsku, zjistila u silničářů a Českých drah. 

Závěje dopoledne zavály silnici druhé třídy ze Sedloňova do Deštného v Orlických horách, které je největším střediskem hor. Silný vítr na některých místech vytvořil až metrové závěje. Ostatní cesty do Deštného, například od Kounova či Skuhrova nad Bělou, jsou sjízdné. Odpoledne byla kvůli závějím uzavřena i silnice třetí třídy v okolí Uhřínova. 

"Vítr je tak silný, že silnice po úpravě naší technikou zůstane průjezdná jen pár minut," řekl provozní náměstek krajských silničářů Petr Zima. Na uvolnění cest silničáři hodlají nastoupit po uklidnění silného větru. 

Sněžení či sněhové přeháňky dnes zasáhly celý hradecký kraj. Na řadě silnic leží rozbředlý sníh a tvoří se sněhové jazyky.

Tagy: železnice sněhová kalamita Rychnovsko Orlické hory

Zdroje: ČTK