Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Komunisté šimrají duše gayů: Jste milí. Hájek je dubová hlava

Komunisté šimrají duše gayů: Jste milí. Hájek je dubová hlava
zdroj: tisková zpráva

Přestože pražský festival homosexuálů Prague Pride již začal, hlavní atrakci si organizátoři nechávají na sobotu. Centrem Prahy v ten den projdou různě odění gayové a lesbičky.

Troufnou si ale na otevřenou podporu homosexuálů komunisté? Předseda partaje KSČM ovšem krčí rameny - v ten den bude totiž v Českých Budějovicích. Místopředseda rudých Stanislav Grospič bude ale také doma, v Mladé Boleslavi na své zahrádce. Poslance Jiřího Dolejše v ten den nejspíše potkáte jen v lese.

Co kolem pražského festivalu gayů a lesbiček již padlo? Například to, že prezidentův tajemník Ladislav Jakl se svými přáteli ze spolku milovníků piva připravil pro Prague Pride speciální pivo pro homosexuály nazvané BuQičák, vicekancléř prezidenta Klause Petr Hájek se svěřil s názorem, že homosexualita je choroba duše a lze ji získat a expředseda ČSSD Jiří Paroubek už rozhlásil, že jde s manželkou Petrou v sobotu do průvodu, aby podpořil gaye a lesbičky.

„Bude to tyátr, je to představení, které je veskrze zábavné a nikomu neuškodí," řekl k akcím homosexuálů naši redakci sexuolog Radim Uzel. Komunisté, kteří jinak jsou k otázkám sexu velmi otevření, ovšem nejspíš zůstanou v sobotu doma "za pecí".

„Já osobně do průvodu nepůjdu," svěřil se ParlametnímListům.cz předseda KSČM Vojtěch Filip. Zda ale někdo z komunistů v sobotu půjde podpořit homosexuální menšinu, to neví. „Já bych z toho politikum nedělal," sdělil dále Filip, který před lety, když střídal v postu lídra Miroslava Grebeníčka, běhal po chodbách sídla strany v červeném tričku s nápisem Klub sexuálně činných mužů (KSČM). Zmiňované triko prý tehdy od někoho z politických fandů klub poslanců dostal.

Celý článek na ParlamentniListy.cz