Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Kočí se zpovídá z detektoru lži: Nelhala jsem tam, je to jinak

Kočí se zpovídá z detektoru lži: Nelhala jsem tam, je to jinak
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Kristýna Kočí jako jediná v kauze údajného uplácení uvnitř strany Věci veřejné byla ochotna vypovídat na detektoru lži. Výsledky vyšetření se objevily nyní v médiích, která informují o tom, že podle policie v některých odpovědích Kočí lhala.

Ta vše ale upřesňuje: "Nešlo o lež, ale zrychlenou aktivitu, která byla způsobena nalomenou psychikou z tvrdého tlaku médií a veřejnosti ve dnech, kdy tento výslech probíhal. Navíc vždy to bylo zaznamenáno jen u otázek obecnějšího charakteru. Myslíte, že bych jinak nebyla také obviněna?" reagovala pro ParlamentníListy.cz Kočí.

Kristýna Kočí, vyloučená členka a předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných, má za sebou perné měsíce. Na samém počátku stálo její oznámení na státní zastupitelství, že obdržela od faktického lídra strany Věcí veřejných Víta Bárty půlmilionový úplatek. Rozjela se obrovská mašinérie, kauza nabyla takových rozměrů, že dokonce spustila i jarní vládní krizi.

Vít Bárta se však hájil, že Kočí nedal úplatek, nýbrž půjčku, o kterou ho sama požádala. Když však byl on, stejně jako další člen VV Jaroslav Škárka, který v kauze hraje také nespornou roli, vyzván, aby podstoupil vyšetření na detektoru lži, odmítl. Souhlasila nakonec jen Kristýna Kočí. Pohled na to, s jakými výsledky, se však liší.

Celý článek na ParlamentniListy.cz