Klatovský šéf ODS napadl přítelkyni i policisty, vzdal se funkcí

- Aktuality autor: red

Na všechny stranické funkce v ODS rezignoval předseda klatovských občanských demokratů David Kolář. Minulý týden údajně v podnapilém stavu napadl v Železné Rudě svoji bývalou přítelkyni.

Kolář se poté choval agresivně i k přivolané policii. 

"I přesto, že si nemyslím, že by mé osobní problémy měly přímou souvislost s mou prací pro Občanskou demokratickou stranu, podávám rezignaci na své funkce předsedy místního sdružení Klatovy a místopředsedy oblastního sdružení ODS Klatovy a taktéž člena regionální rady ODS Plzeňského kraje," uvedl jednatřicetiletý Kolář. Na dotaz, zda bude rezignovat i na členství v radě města Klatovy uvedl, že " to zatím není na pořadu dne". 

Podle policejní zprávy 5. března po 18:00 v restauraci v Železné Rudě z Klatovska slovně i fyzicky napadl svoji bývalou přítelkyni. "Muž byl policisty zajištěn a při převozu i následném předání do protialkoholní stanice se choval agresivně," uvedla policie ve svodce. Podle policejní mluvčí Dany Ladmanové se případem policie stále zabývá a vyslýchá svědky. "Muž je podezřelý ze spáchání přestupku," uvedla. ´

Kolář ve svém prohlášení uvedl, že si nikdy nepřál a nepřeje jakkoliv poškozovat zájmy a pověst strany. "Pokud k tomu došlo, tak se všem svým kolegům a přátelům velice omlouvám a upřímně jim děkuji za uplynulou spolupráci," dodal.

Tagy: policie ODS šéf

Zdroje: ČTK