Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Kdo je to ten „popírač“ z Hradu? MfD rozebírá Hájkovu osobu

Kdo je to ten „popírač“ z Hradu? MfD rozebírá Hájkovu osobu
zdroj: tisková zpráva

Vicekancléř Pražského hradu se minulý týden proslavil výroky, že Usáma bin Ládin nikdy neexistoval. Proč Petr Hájek vystupuje jako popírač 11. září? Touto otázkou a také jeho životem se zaobírá Mladá fronta Dnes (MfD) v dnešním vydání.

Článek s názvem Popírač z Hradu zabírá celou stránku, která je pravidelně věnovaná publicistice.

Petr Hájek podle MfD jako mladý nosil dlouhé vlasy, chodil s kytarou a volal po svobodě. Později se stal katolíkem a od médií přešel do politiky. Jeho "mouchy"? Prý se nestýká s částí rodiny a teď se jeho názory dostaly do konfliktu i s jeho postavením na Hradě.

Hájek, který se již léta projevuje jako kritik "mediokracie", v osmdesátých letech působil v tehdy velmi populárním časopisu Květy. Někdejší rockový zpěvák stál kdysi s dalšími dvěma kamarády - Josefem Klímou a Andrejem Šťastným - dokonce i za nynější podobu týdeníku Reflex.

„Hodně mladého Hájka ovlivnila návštěva Spojených států v roce 1986, tedy v době, kdy bylo téměř nemyslitelné získat doložku a normálně se tam vypravit," popisuje MfD s tím, že jeho otec Jiří jen o pár roků dříve vedl režimní časopis Tvorba.

Celý článek na ParlamentniListy.cz