Dnes je úterý 1. prosince 2020., Svátek má Iva
Počasí dnes -3°C Oblačno

Kalousek rozčílil véčkaře. Povolil teď po volbách? To snad ne

Kalousek rozčílil véčkaře. Povolil teď po volbách? To snad ne
zdroj: Archiv

Vrchní škrtmistr povolil. Kalousek oznámil možné rozmrazení vázaných prostředků pro ministerstva. Ekonomický expert Věcí veřejných se diví a obává, zda proklamované vládní škrty nebyly provázeny snahou poškodit VV před podzimními volbami.

Ministr financí a zároveň první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek ve středu oznámil, že díky slušné ekonomické situaci bude možné povolit trochu finanční otěže právě těm resortům, které mají největší potíže.

"Možná, že bude možné velmi malé prostředky těm kapitolám, které mají největší potíže, rozvázat. V každém případě dodržíme schválený deficit," řekl Kalousek s tím, že půjde o stamiliony, nikoliv o miliardy korun.

Peníze pro vnitro a dopravu

Reakce Věcí veřejných na sebe nenechala dlouho čekat. "V případě rozmrazení peněz pro ministerstva očekávám, že peníze budou prioritně uvolněny na ministerstvu vnitra a dopravy. Tato ministerstva přišla v rámci úspor v tomto roce o největší prostředky na svůj provoz," reagovaly Věci veřejné ústy jejího rozpočtového experta, místopředsedy rozpočtového výboru Radima Vysloužila v prohlášení, které přišlo i do redakce ParlamentníchListů.cz.

Vysloužil navíc poukázal na to, že se tak snad neděje poté, co Věci veřejné neuspěly v podzimních senátních a komunálních volbách.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,190 26,270
USD 21,900 22,020
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma