Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Kalousek: Nejdřív lezli Topolánkovi do zadku, pak ho sundali

Kalousek: Nejdřív lezli Topolánkovi do zadku, pak ho sundali
zdroj: Mediafax

Odchod Mirka Topolánka z čela ODS hodnotí Miroslav Kalousek jako nedůstojný. Pro něj zůstává statečným politikem. „Vůbec si nezasloužil, aby se jeho strana k němu takovýmto způsobem zachovala,“ uvedl v HN.

Kalousek si myslí, že Mirek Topolánek ODS vyvedl z izolace a připomíná, že ji dovedl k řadě vítězství.

„To, co se stalo, nepokládám za důstojné konzervativní strany," kritizuje v Hospodářských novinách Miroslav Kalousek občanské demokraty a ve svých slovech ještě přitvrzuje: „Viděl jsem spoustu těch důstojných tváří, které hovořily o nezbytnosti odchodu Mirka Topolánka, jak mu zcela nedůstojně lezly do zadku, když byl předsedou a jemu to vždycky vadilo."

Podle Kalouskova názoru neodešel Topolánek kvůli již tolikrát zmiňovaným výrokům o gayích či Židech. „Všem je to snad jasné. Že to byl dlouho doutnající spor uvnitř ODS a že bude doutnat dál, bez ohledu na to, že Mirka Topolánka vystřídá Petr Nečas."

Kalouskovi navíc vadí, jak se o odcházejícím předsedovi nyní mluví: „Je to člověk, který přes všechny své chyby a poklesky, kdo z nás je nemá, byl statečný chlap, statečný politik, vlastenec, pro pravicovou politiku toho udělal hodně a většinu svých kolegů ve své straně převyšoval o několik hlav."

S novým lídrem ODS Petrem Nečasem má korektní vztahy. Zároveň varuje před jeho možným osudem.

„Nečas bude ve stejné pozici jako Špidla. Bude tam (ve vedení ODS) jen tak dlouho, dokud příslušná bratrstva uznají za vhodné," uvedl místopředseda TOP 09 v deníku.

                                                                                                                               www.parlamentnilisty.cz