Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Kalousek natřel Nečase i Paroubka. ČSSD označil za neokomunisty

Kalousek natřel Nečase i Paroubka. ČSSD označil za neokomunisty
zdroj: tisková zpráva

Miroslav Kalousek vyloučil koalici TOP 09 s "neokomunistickou" ČSSD Jiřího Paroubka. O programu ODS říká, že jde pouze o rozumnější verzi ČSSD.

Odkrytí programových priorit TOP 09 spustilo pozdvižení. Přísný metr a velké škrty nadzvedly volební lídry největších stran. Sociální demokrat Jiří Paroubek označil program konzervativců za asociální a podle lídra ODS Petra Nečase je čerstvý dokument na hraně pravicového populismu.

Místopředseda strany Miroslav Kalousek si to ale nenechal líbit a v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz nelichotivá přirovnání svým konkurentům vrátil i s úroky.

"Máme tady vlastně dvě ČSSD: Jednu zdivočelou a neokomunistickou Jiřího Paroubka a druhou, rozumnější ČSSD Petra Nečase," pustil se do programů svých volebních soupeřů.

Koalici s Paroubkem vylučuji  

Ještě před pár týdny Kalousek exkluzivně ParlamentnímListům.cz řekl, že by povolební spolupráci s ČSSD úplně nevylučoval. Po dnešku ale patrně může Paroubek zapomenout, že by si s předsedou topky Karlem Schwarzenbergem po volbách plácl.

"Program sociální demokracie je mimo jakékoli rozumné uvažování. Koalici s takovou ČSSD vylučuji," řekl Kalousek.

"To, co děláme my, není populismus. My se vůči nikomu nevyhraňujeme. Chceme jen, aby všichni měli naději na stabilní budoucnost a připravujeme takové kroky, které by musela přijmout každá vláda," hájil ekonomický expert konzervativců program své strany.

Na adresu občanských demokratů dodal, že jejich programové priority nikterak nevybočují z tradičních standardů ODS. A skutečnost, že si bere do úst novopečeného volebního lídra Petra Nečase podle Kalouska nikterak nesouvisí s tím, že Nečas v této úloze minulý týden nahradil svého stranického předsedu Mirka Topolánka.

                                                                                                                               www.parlamentnilisty.cz