Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

K nám Romy stěhovat nebudete, naštval se občan. Svolává akci

K nám Romy stěhovat nebudete, naštval se občan. Svolává akci
zdroj: Mediafax

Šluknovský výběžek zažívá horké léto. Vygradovaly zde delší dobu trvající problémy s těmi občany, kterým se v sociální terminologii říká nepřizpůsobiví. Jen v pátek se zde mají konat dvě demonstrace, které mají na problémy razantně poukázat, a to v Rumburku a Varnsdorfu.

U té prvně jmenované panovala nejistota. Je svolávána na facebooku ve skupině "Občanský odpor Rumburk" a mnozí se obávají, zda jí neorganizují pravicoví extrémisté. ParlamentníListy.cz organizátora vypátraly, ten se od pravicových extrémistů důrazně distancoval.

Pozvánku na akci totiž na svém webu prezentuje i severočeská odnož Dělnické strany sociální spravedlnosti. Podle jejího předsedy Petra Kotába však DSSS za protesty nestojí. Na letáku, kterému vévodí sevřená pěst, není uvedené jméno ani kontakt. Rumburská radnice v té souvislosti naznačuje, že protestní akci nepovolí.

Zda demonstrace nakonec bude moci proběhnout, rozhodne městský úřad dnes.

Jsme nespokojení občané!

ParlamentnímListům.cz se nicméně podařilo zjistit, že za organizací akce stojí rumburský občan Josef Mašín. Ten se hned v úvodu krátkého rozhovoru distancoval od politických aktivit. „Především bych chtěl říct, že nejsme žádná politická strana, jsme jenom nespokojení občané Šluknovského výběžku," sdělil Mašín redakci.

Celý článek na ParlamentniListy.cz