Jezděte opatrně! Silnice mohou namrzat

- Aktuality autor: Danica Klein

Silničáři dnes varují řidiče před námrazou a náledím, navíc se objevují mlhy, které tak mohou na vozovkách namrzat.

Námraza na silnici

Námraza na silnici,zdroj: Isifa.com

Liberecký kraj

Silničáři v Libereckém kraji varují před náledím. Hlavně na Jablonecku a Semilsku dnes klesají teploty pod nulu, navíc se objevují mlhy, které tak mohou na vozovkách namrzat. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností, doporučují silničáři. Žádné problémy však zatím podle policie hlášeny nejsou.

Silnice v kraji jsou holé a s opatrností sjízdné. Pozor by si měli dát motoristé hlavně v horských oblastech. Velké nebezpečí ledovky hrozí v Josefově Dole na Jablonecku, ale také ve Vítkovicích a Jablonci nad Jizerou na Semilsku.

V Libereckém kraji je dnes většinou oblačno až zataženo. Teploty se pohybují od jednoho stupně pod nulou do tří nad nulou. Přes den by měly podle meteorologů vystoupat až k pěti stupňům, objevit se může mrholení.

Ústecký kraj

 

V Krušných horách dnes varují silničáři před souvislou mlhou. Silnice v Ústeckém kraji jsou však většinou holé a se zvýšenou opatrností sjízdné. Z webu policie vyplývá, že se na severočeských silnicích do 7:30 nestala žádná dopravní nehoda.

Teploty se v Ústeckém kraji kolem 6:00 pohybovaly mezi dvěma stupni pod a nad nulou. Podle meteorologů má být dnes polojasno až oblačno, místy mohou být namrzající mlhy, ojediněle může namrzat i mrholení. V těchto místech se může tvořit ledovka. Teploty se budou pohybovat mezi jedním a pěti stupni nad nulou.

Královéhradecký kraj

Řidiči by dnes měli počítat s možnou námrazou na silnicích v Královéhradeckém kraji. Objevit se může zejména v horských oblastech. Sypače v noci vyjely například na Trutnovsku. Teploty se v kraji ráno pohybovaly těsně nad bodem mrazu. Na horách byla teplota kolem minus dvou stupňů, uvedli krajští meteorologové a silničáři na svých webech.

Dnes by mělo být v hradeckém kraji zataženo až oblačno, ojediněle s mrholením nebo slabým deštěm. Teploty by se měly pohybovat od dvou do pěti stupňů, na horách má být kolem nuly.

Zlínský kraj

Silnice druhé a třetí třídy v horských oblastech Vsetínska, například na Soláni nebo v Beskydech, mohou dnes ráno namrzat. Motoristé by tudy proto měli jet velmi opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Ostatní vozovky jsou holé a suché, místy vlhké, a sjízdné bez omezení. V kraji je oblačno až zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus dvou do plus čtyř stupňů Celsia. Podle meteorologů by přes den měla stoupnout ještě o dva stupně. Místy bude mlhavo a bude i mrholit.

Olomoucký

Ke zvýšené opatrnosti nabádají dnes řidiče silničáři při jízdě především ve vyšších oblastech Šumperska a Jesenicka. Na hlavním tahu přes Červenohorské sedlo se stále drží mlha a teploty jsou kolem nuly. Námraza se podle správců cest může tvořit místy v lesních úsecích. V ostatních částech kraje jsou většinou cesty holé a suché, sjízdné bez omezení.

"Mlha na Červenohorském sedle se začíná z naší strany už rozplývat. Zvýšená opatrnost kvůli riziku námrazy je na místě. Teploty jsou kolem nuly a námraza se může místy tvořit především kolem vody a propustků," řekl dnes ČTK dispečer jesenické správy silnic. Podotkl, že v noci silničáři solili především cesty ve vyšších polohách, kde se teploty držely pod nulou.

Na Šumpersku vyjížděli silničáři solit především oblast sedla, Videl a Studenou Loučku. Na silnicích se tam podle správců cest místy drží mlha a zvýšená opatrnost je podle nich při jízdě na místě.

Tagy: počasí kraje meteorologie námraza

Zdroje: ČTK