Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Janoušek nemoc pouze předstíral. Novináři ho načapali v centru Prahy

Janoušek nemoc pouze předstíral. Novináři ho načapali v centru Prahy
zdroj: Profimedia

Případ lobbisty Romana Janouška, který měl loni v opilosti autonehodu, při níž zranil ženu, stále není uzavřen. Janoušek má totiž podle svého advokáta chřipku, která mu brání v dostudování spisu. Deník Blesk se proto rozhodl podívat, jak je to s jeho nemocí doopravdy.

Mluvčí policie v úterý oznámila, že na Janouška prozatím nebyla uvalena žaloba. Podle ní totiž policisté nemohli vyšetřování ukončit z objektivních důvodů. Jak vysvětlil lobbistův advokát Vít Široký, má jeho klient chřipku, která mu brání v dostudování spisu.

Blesk se tedy snažil zjistit, jak vážně na tom Janoušek je. "Simulantovi se nechce do basy!" hlásí deník. Janouška totiž redaktoři zastihli, jak vysmátý vychází ze svého sídla v pražském Podolí a luxusní limuzínou s - podle deníku - kmotrovskou "espézetkou" vyráží do centra. Vše také dokládají fotoreportáží.

Po horečkách ani kašli prý ani stopy. Na dotaz, kdy opět bude číst spis a zda má pořád chřipku, odpověděl lobbista stručně: "V pondělí budu ok." Po naléhání Blesku, kam jel, zda do práce, pak ještě dodal: "Je mi tak blbě, že nemám sílu ani na vtipnou odpověď."

Zdroje: