Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Janoušek mává novým posudkem, aby nemusel do basy: Byl jsem nemocný

Janoušek mává novým posudkem, aby nemusel do basy: Byl jsem nemocný
Roman Janoušek (VPRAVO) | zdroj: isifa/MAFRA/Michal Šula

Podnikatel Roman Janoušek má nový znalecký dopravní posudek, jímž se bude chtít bránit u soudu. Podle informací Aktuálně.cz se Janoušek nyní odvolává i na svůj tehdejší špatný zdravotní stav. Soud kvůli jeho loňské dopravní nehodě začne v polovině července.

Janouškův obhájce Vít Široký v úterý dostal posudek v oboru dopravy. Ten podle něj rekonstruuje samotnou nehodu, při níž Janoušek loni vážně zranil vietnamskou ženu. Široký Aktuálně.cz řekl, že prý viděl předběžné závěry a ty jsou velmi odlišné oproti materiálu, který dostali vyšetřovatelé. "Obsahují řadu výpočtů, simulací nehodového děje. Podíleli se na tom celkem čtyři znalci, bylo to velmi pečlivé a mnohokrát přepočítané. Podle mého názoru jsou tím varianty znalce policie vyvráceny," uvedl Široký.

Tento posudek jde podle slov obhájce Širokého proti závěru znalce policie, na základě něhož se vyšetřovatelé rozhodli čin překvalifikovat. Janouška nyní obžaloba viní z pokusu o vraždu a hrozí mu od 10 do 18 let vězení. Janoušek se svým obhájcem, jak píše Aktuálně.cz, se nyní budou snažit přesvědčit soud, že vietnamskou ženu podnikatel nepřejel úmyslně.

Janouškovi má pomoci i posudek jeho zdravotního stavu

Janoušek nově tvrdí, že byl v době, kdy se stala ona dopravní nehoda, nemocný. Aktuálně.cz připomíná, že jediný důkaz související se zdravotním stavem je prý dechová zkouška, kterou policie provedla krátce po nehodě. Janoušek měl tehdy v dechu 2,2 promile alkoholu.

Avšak Janoušek se odvolává na hematom v hlavě, který mu byl později odstraněn v Ústřední vojenské nemocnici. „Měl jsem v hlavě starý hematom, v poslední době se mi motala hlava, měl jsem změny nálad a vůbec jsem nechápal, co se děje," řekl Janoušek pro ČT. Janoušek si přitom při své výpovědi na policii prý na svůj zdravotní stav nikdy nestěžoval.

"Zkoumání jeho zdravotního stavu se dostalo do popředí až s jeho operací," vysvětlil Široký, proč si jeho klient na nemoc nestěžoval i dříve v době, kdy vypovídal na policii.

Zdroje: