Jaké by to bylo být Rusem, rozjímá herec Duchovny v reklamě na pivo

- Aktuality autor: Michal Polák

Americký herec David Duchovny vyvolal smíšené reakce, když natočil reklamu na ruské pivo, v níž si představuje, jaké by to bylo, kdyby byl Rusem. Přitom samotný herec v minulosti uvedl, že má ukrajinské kořeny.

David Duchovny

David Duchovny,zdroj: Profimedia.cz

Herec známý například z televizních seriálů Akta X a Californication se objevil v reklamním spotu na ruskou značku piva Sibirskaja korona, který inspiroval jeho východoevropský původ. "Existuje země, odkud mám své jméno a občas se ptám, jaké by to bylo, kdyby se věci vyvinuly jinak a já byl Rusem," říká Duchovny v reklamě. 


Duchovny v řadě rozhovorů uváděl, že jeho otec měl polské a ruské kořeny, Před časem ale na Twitter napsal, že ve skutečnosti je Ukrajinec. 

"Kdybych byl Rusem, byla by spousta věcí, na které bych mohl být hrdý," prohlašuje Duchovny v reklamě, kde se objevuje například jako baletní choreograf, kosmonaut, rocková hvězda či hokejista. 

Duchovny je Ukrajinec

Podle náměstka ruského premiéra Dmitrije Rogozina, který dal na svůj účet na Twitteru link na reklamu, je na ní vidět, že byla "natočena s láskou". 

Americký zpravodajský server Globalpost.com se ale do herce opřel za to, že se objevil ve "špatně načasované vlastenecké reklamě" zveřejněné krátce poté, co se na Ukrajině zřítil malajsijský letoun a vyšetřovatelé se snaží zjistit, zda a kdo ho sestřelil. 

Ruská státní televizní stanice Rossija-24 pro změnu Američana kritizovala za to, že se objevil v reklamě opěvující Rusko poté, co se označil za Ukrajince.  

Duchovny není jedinou západní hvězdou, která se objevila v reklamě určené pro ruský trh. Bruce Willis propagoval banku, stejně jako Depardieu, který získal ruské občanství v roce 2013. 

Tagy: Rusko pivo reklama americký herec

Zdroje: ČTK