Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -3°C Zataženo

Jak se stát za pár vteřin celebritou

Jak se stát za pár vteřin celebritou
Pořadatelé odvádějí Kinsey Wolanskou z hřiště | zdroj: Profimedia

Jak si rychle zvýšit popularitu a dát o sobě vědět celému světu? Třeba během finále fotbalové Ligy mistrů. Ruská modelka Kinsey Wolanská by o tom mohla dlouze vyprávět: Pro svou chvíli slávy si nemohla vybrat lepší okamžik.

Branku Liverpoolu, který po gólech Mohameda Salaha a Divocka Origiho vyhrál nad Tottenhamem 2:0, hájil druhý nejdražší brankář planety Alisson Becker. Právě za jeho zády se začal odehrávat ještě jeden příběh, jenž se nesmazatelně zapsal do dějin madridského finále, které sledovalo 67 tisíc fanoušků na stadionu a zhruba dalších 200 milionů lidí u televizních obrazovek.

V osmnácté minutě prvního poločasu se z ochozů vyřítila neznámá žena v černých plavkách, která překonala všechny zábrany, pronikla na hřiště a nechala se chytit až ve středovém kruhu. V té době už o ní věděl celý svět. "Zeptala jsem se chlápka vedle mě, jestli mi může podržet telefon, a začala jsem utíkat," uvedla Wolanská. "Život se má žít, dělejte bláznivé věci, které si budete pamatovat navždy," dodala na sociálních sítích.

profimedia-0441537082 Kinsey Wolanská | zdroj: Profimedia Brzy se ukázalo, že akce byla naplánovaná dlouho dopředu. Přítel dvaadvacetileté Rusky Vitalij Zdoroveckij totiž provozuje webovou stránku pro dospělé pod názvem Vitaly uncensored – a právě tento nápis měla Wolanská na svých přiléhavých plavkách.

Účinná reklama

Lepší reklamu zvolit nemohli. Podle odhadů by se čas, který si během finálového zápasu ukradla Kinsey pro sebe, dokázal na reklamním trhu prodat za více než devadesát milionů korun.

Za vniknutí na trávník, nelegální reklamu a porušení marketingových práv dostala mladá Ruska dohromady v tomto ohledu směšnou pokutu 15 tisíc eur (380 tisíc korun) a pár hodin si poseděla v cele.

Kanál na YouTube, který Zdoroveckij rovněž provozuje, má nyní přes deset milionů odběratelů a rapidně vzrostla také popularita mladé modelky. Zatímco před finálovým zápasem měla na instagramu 350 tisíc fanoušků a u jedné fotky v průměru dvacet tisíc lajků, po svém několikavteřinovém úniku na svůj profil přilákala skoro tři miliony nových obdivovatelů.

Jen pro srovnání: Belgičan Origi, jenž v závěru zápasu definitivně potvrdil triumf Liverpoolu, má nyní na Instagramu 1,4 milionu sledujících.

Wolanská, která pózovala pro časopisy Sports Illustrated nebo Maxim, sice o svůj účet po slavném úprku kvůli útoku hackerů na čas přišla, obratem ale začala používat Twitter. "Bylo to nejšílenějších 24 hodin mého života," napsala. Už teď má sto tisíc fanoušků. Na jaké číslo se dostane?

Zdroje:
Vlastní