Hušák stáhl odvolání proti konkurzu Sazky, chce zůstat ve funkci

- Aktuality autor: red

Předseda představenstva Sazky Aleš Hušák dnes podle serveru iHNed.cz stáhl odvolání proti prohlášenému konkurzu loterijní firmy. Za tento krok prý po největších akcionářích požaduje, aby mohl nadále zůstat ve funkci.

To ale PPF jako jeden z největších věřitelů vylučuje a trvá na dokončení konkurzu, řekl ČTK mluvčí skupiny Alexej Bechtin.

Proti konkurzu se již dříve odvolaly také společnosti E-Invest a Gladiolus. Sazka je v konkurzu od konce května.

ČSTV chce Hušákovo odvolání

"Hušák odvolání proti konkurzu stáhl asi půl hodiny před začátkem valné hromady," řekl iHNed nejmenovaný zdroj obeznámený s jednáním a potvrdil další zdroj z justičních kruhů.

Odvolání Hušáka z představenstva loterijní společnosti chce na dnešní mimořádné valné hromadě prosadit většinový akcionář firmy, Český svaz tělesné výchovy (ČSTV). "Pokud chceme, aby Sazka měla nějakou konstruktivní budoucnost, není ji možné propojovat s Hušákovým jménem," řekl již dříve předseda ČSTV Pavel Kořan.

Hlavními body programu dnešní valné hromady je volba představenstva společnosti, jeho předsedy a místopředsedy. Pravomoci představenstva v Sazce budou zřejmě i dále značně omezeny. Po vyhlášení konkurzu totiž většina pravomocí představenstva i generálního ředitele přešla na insolvenčního správce Josefa Cupku.

Valná hromada očekává rychlé rozhodnutí soudu

Valnou hromadu Sazky svolala dozorčí rada firmy. Ta při jejím svolání podle mluvčí insolvenčního správce Lenky Tiché předpokládala, že do té doby již Vrchní soud rozhodne o odvolání proti rozhodnutí o konkurzu Sazky.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Tagy: sázka hušák konkurz

Zdroje: ČTK