Honička s policií na dálnici D1 skončila tragédií. Mladý pirát zahynul

- Aktuality autor: Michal Polák

Po odstranění následků dnešní dopravní nehody na 119. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu byl krátce před 19:30 provoz obnoven bez omezení. Při nehodě zemřel sedmnáctiletý řidič, který ujížděl policistům. Řidiče sledovaly hlídky jihomoravského dálničního oddělení Chrlice a Domašov kvůli podezření, že nemá k jízdě oprávnění, až na území Kraje Vysočina.

Nehoda na D1

Nehoda na D1,zdroj: Mediafax

Muž jim tedy ujížděl několik desítek kilometrů. Policie zastavila provoz na dálnici, řidič v plné rychlosti narazil do pomalu jedoucích vozidel. Dva vozy začaly hořet, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Byla nařízena soudní pitva, která by měla objasnit, zda řidič nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. 

"Řidič, který ujížděl policii, poškodil po trase osm vozidel, z toho šest osobních a dvě nákladní," uvedla mluvčí. Nehoda se stala kolem 15:30, provoz ve směru na Prahu byl zastaven. V levém jízdním pruhu byl podle informací Národního dopravního informačního centra obnoven po necelé hodině, později tu byl kvůli vyšetřování opět zcela zastaven. 

Další osoba má těžké zranění

"Další osoba utrpěla při nehodě středně těžké zranění a byla převezena vrtulníkem do nemocnice v Brně - Bohunicích," řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Dalších osm lidí záchranáři ošetřili na místě. 

Jihomoravští policisté dostali kolem 14:30 oznámení, že vozidlo řídí člověk, který k tomu nemá oprávnění; podle serveru idnes.cz si mladý muž vzal bez svolení auto svého otce. Automobil směřující po D1 směrem na Vyškov nejdřív sledoval vůz bezpečnostní agentury, poté sledování převzali policisté. Ve Vyškově se ujíždějící auto otočilo a vracelo se směrem na Prahu. "Policisté se vůz několikrát pokoušeli zastavit, řidič však na výzvy nereagoval, naopak dvakrát do policejního auta narazil a pokračoval v hazardní jízdě," řekl ČTK mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. 

O nehodě víme a situaci analyzujeme. Zatím nic nenasvědčuje podezření ze spáchání trestného činu ze strany zasahujících policistů," řekla dnes večer mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

Tagy: autonehoda Dálnice D1

Zdroje: ČTK