Hašek přijde na pondělní jednání krajského výboru ČSSD

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Místopředseda ČSSD, jihomoravský hejtman a poslanec Michal Hašek se zúčastní pondělního jednání krajského výkonné výboru strany. Bude čelit návrhům, aby spolu s poslancem Jeronýmem Tejcem a senátorem Zdeňkem Škromachem odstoupil z vedení strany. Hašek dnes účast na pondělním jednání potvrdil.

Michal Hašek

Michal Hašek,zdroj: Isifa.com

"Samozřejmě se zúčastním stranických fór, na která jsem pozván a kde dostanu příležitost podat spolustraníkům informace a argumenty," odpověděl Hašek v SMS zprávě. 

Haška část ČSSD kritizuje za to, že lhal spolustraníkům i veřejnosti o své povolební schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Někteří jeho spolustraníci tvrdí, že se tím stal nevěrohodným. 

Místopředseda ČSSD Milan Chovanec dnes v České televizi uvedl, že lánská utajovaná schůzka byla propagandistická. Hašek prý chtěl ukázat, že má tým z vedení ČSSD. Setkání také podle Chovance inicioval. Hašek to dnes nechtěl komentovat. Podle Haška je současnou prioritou ČSSD sestavení vlády a její jednotná podpora poslaneckým klubem. "Pro to udělám maximum," uvedl dnes Hašek

Krajský výbor ČSSD bude v pondělí jednat v Brně. Pro Haška, Tejce i pro Škromacha jde o domovskou organizaci ČSSD. Jihomoravská sociální demokracie má 3000 členů a je třetí největší v republice. 

Hašek, kterého šéf strany Bohuslav Sobotka označuje za pučistu, již dříve uvedl, že na otázku, zda se vzdá funkce ve vedení strany odpoví 10. listopadu na zasedání ústředního výkonného výboru strany. Jeho místní stranická organizace Brno-venkov ho v pátek vyzvala, aby zůstal ve vedení strany až do připravovaného sjezdu ČSSD. 

Tagy: ČSSD

Zdroje: ČTK